Öğretmen Diyarı

Diyarbakır'da Emniyet ve Jandarmaya hain saldırı!

Ahmet YUKUŞ / Veysi İPEK / DİYARBAKIR

Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde emniyet müdürlüğü binası ve ilçe jandarma komutanlığına eş zamanlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk gelen bilgilere göre, enkazdan 1 kadın ve 1 kız çocuğu cesedi çıkarıldı, emniyetin yanında çöken binada ise Lokman Açıkgöz ve Sadık Efe Açıkgöz hayatını kaybetti.

İlçe jandarma komutanlığına ve lojmanların da bulunduğu emniyet binasına bombalı araç, roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırılarda 2'si asker 36 kişi yaralandı. Yaralılar Diyarbakır Askeri Hastanesi ve Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Yaralıların arasında polis memurları, eşleri ve çocuklarının bulunduğu, bilinçlerinin açık olduğu bildirildi.

Saldırıda Çınar İlçesi Emniyet Müdürlüğü'nün çevresindeki binalarda da hasar meydana geldi, ilçede elektrikler kesildi. Saldırı sonrası çıkan çatışmada öldürülen teröristlerin olduğu kaydedildi.

Çatışma sürerken, ilçeye Diyarbakır'dan polis ve askerler ile ambulanslar, itfaiye ve arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Bu arada, bölgeye takviye kuvvet olarak Çınar'a gelen askeri konvoyun sırasında yola tuzaklanmış el yapımı patlayıcı infilak etti.

BİSMİL'DE YOLA DÖŞENET PATLAYICI İNFİLAK ETTİRİLDİ

Bismil'den takviye kuvvet olarak gelen askeri araç konvoyu geçişi sırasında da yola tuzaklanan patlayıcı infilak ettirildi, şehit ve yaralı olup olmadığı heniz açıklanmadı.

Habertürk

 

Memurlar.net.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim