Öğretmen Diyarı

Diyarbakır'da öğretmenler maaşını alamadı

 
Diyarbakır'da sözleşmeli öğretmenler mağdur ediliyor. Diyarbakır iline Ekim ayında sözleşmeli öğretmen atamaları yapılan adaylar maaş konusunda mağdur edildiklerini dile getiriyorlar. Diyarbakırın Diyarbakır'ın Dicle ve Silvan ilçelerinde öğretmenlere maaşları yatırılmadığı ve kırtasiye yardımı da verilmediği için sözleşmeli yeni atanan öğretmenler sıkıntı yaşıyorlar.

Sözleşmeli öğretmenler  atamalarının yapıldığı 10 Ekim tarihinde  bu yana herhangi bir maaş almadıklarını, normalde bu ayın 15'inde ikinci maaşlarının almaları gerektiğini ama hala yatmadığını söylüyorlar.

 Diyarbakır iline ataması yapılan sözleşmeli öğretmen adaylarımızın bu konuda yaşadıkları sıkıntıları yetkililere aktarmak amacıyla bu haberimizi yapıyoruz.Diyarbakır'da szözleşmeli öğretmenler maaşını alamadıklarını anlatıyor.

En yakında zamanda Diyarbakır'ın bahsi geçen ilçelerinde görev yapan sözleşmeli öğretmenlerin daha fazla mağdur olup sıkıntıya girmemeleri için maaşlarının yatması gerekmektedir.Kaynak www.mebpersonel.com


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim