Öğretmen Diyarı

Diri diri yakılan kadın cinayetinde flaş gelişme !

Akhisar'da yakılmış halde bulunan kadın cesediyle ilgili yürütülen soruşturmada görev alan Manisa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cesedin büyük ölçüde yanmış olması nedeniyle henüz ölen kadının kimliğinin belirlenememiş olmasına rağmen şüphelilerin izine ulaştı.Olayı aydınlatmak için araştırmalarını yapılan kayıp başvuruları üzerinden yürüten polis, İzmir'den sağır ve dilsiz 20 yaşındaki E.G. için yapılan başvuru üzerinden hem şüphelilere hem de cinayete ilişkin bazı bulgulara ulaştı.


Şüpheliler de sağır ve dilsiz


İzmir'de yaşadığı ailesinin yanından habersizce ayrılarak, işitme engeliler okulundan tanıştığı ve Akhisar'da yaşayan erkek arkadaşının yanına gittiği bilinen E.G. hakkında, ailesinin ikinci kez kayıp başvurusunda bulunduğu bilgisine ulaşan polis, bunun üzerine kimlikleri açıklanmayan, üçü de sağır ve dilsiz erkek arkadaşı, annesi ve kız kardeşini gözaltına aldı.Evde yapılan incelemede ikinci bir cinayet şüphesi doğdu


Soruşturmayı yürüten Akhisar Cumhuriyet Savcısı nezaretinde şüphelilerin evlerinde yapılan arama ve teknik incelemede, yakılmış kadın cesedine ilişkin bulguların yanı sıra ikinci bir cinayetin izlerine daha ulaşıldığı ve soruşturmanın bu yönde de genişletildiği öğrenildi.

Şüphelilerin sağır ve dilsiz olması nedeniyle ifadelerinin alınması için özel ekibin görev aldığı soruşturmada, ikinci cinayetin E.G'nin öldürülmesinden daha eski bir tarihte işlendiğinin ve cesedin aynı zeytinlikte gömülmüş olabileceği üzerinde durulduğu bilgisine ulaşıldı.


Ölenin kimliği DNA eşleşmesiyle netleşecek


Bu arada, yıkılmış halde bulunan kadın cesedinin kime ait olduğunun, E.G'nin aile fertlerinden alınan DNA örnekleriyle Adli Tıp Kurumu'nca yapılacak inceleme sonrası netlik kazanacağı bildirildi.Manisa'nın Akhisar ilçesine bağlı Hasköy Mahallesi'nde bir zeytin bahçesindeki barakada ihbar üzerine 22 Şubat Pazar yakılmış halde kadının cesedi bulunmuştu.

 

Kaynak: Anadoluajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim