Öğretmen Diyarı

Dikkat! Üç Sektöre 50 Bin İşçi Alımı Yapılacak!
Özel sektörde her ne kadar işçi ve iş sirkülasyonunun yoğun olduğu ifade edilse de, bazı sektörler çalışan bulmakta epey zorlanıyor. Yapılan açıklamalarda ve duyurularda, tekstil, gıda perakende ve inşaat sektörüne yönelik işçilere ihtiyaç duyuluyor.

Özel sektörde genellikle arzı çoğalan pozisyonlar masa başı pozisyonlar olarak gerçekleştiğinden, iş yükünü hafifletecek ve işgücü olarak tanımlanan üretim kolunda, lojistik ve diğer pozisyonlarda çalışacak personele ihtiyaç duyuluyor. Alımı planlanan 50 bin işçinin de bu boşluğu doldurması ve yapılacak olan alımların da bu noktada olması isteniyor.

50 bin işçinin sektörde üretimden lojistiğe uzanan her kolda görev alması, buradaki boşluğu doldurarak sektöre can vermesi hedefleniyor. Bu kapsamda da tekstil, inşaat ve gıda perakende gibi noktalarda görev alacak işçilerin alınacağı belirtiliyor. Özel sektörde yaşanan bu durumun bazı sebepleri olarak da şunlar belirtiliyor:

-İş beğenmeme, efor sarfetmek istenmemesi gibi bir durum söz konusu.
Özel sektörde çalışmak isteyen kişiler, genellikle masabaşı pozisyonlarda görev almak istiyorlar. Hal böyle olunca da üretimde görev alacak, lojistikte görev alacak kişilere ihtiyaç artıyor. Kişiler beden gücüyle yapılacak olan işlerden kaçınarak, bu yönde bir eksikliğin yaşanmasına neden oluyorlar.
-Maaş beklentisi

Özel sektör maaşları ve imkanları nedeniyle hep tartışılan taraf olsa da, çalışmak isteyen kişiler yüksek maaş ve beklentiyle başvuruyorlar. Bu beklenti de sektörde açığa neden oluyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan TİGSAD Başkan Yardımcısı Bahri Özdinç, 50 bin kişilik bir işçi kadrosuna ihtiyaç duyulduğunun altını çiziyor.

İlgili alımlara başvurmak isteyen, tekstil sektöründe işgücü tanımını doğru şekilde doldurabilecek kişilerin de istihdam edileceği bilgisini paylaşan Bahri Özdinç, alımları yapmak için başvuruları beklediklerini ifade ediyor.

50 bin işçi alımına başvuruda bulunmak için TIKLAYINIZ.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim