Öğretmen Diyarı

Dikkat! Meteoroloji uyardı
 Ülkemiz, hafta sonundan itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen nispeten serin ve yağışlı havanın etkisine girecek.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre; ülkemizin, hafta sonundan itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen nispeten serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği ve hafta boyunca yurdun büyük bir bölümünde yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

Hazırlayan: Selen AKGÜN 

Ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığının, yağışla birlikte batı bölgelerimizden başlayarak, iç ve doğu kesimlerde hissedilir derecede azalacak ve mevsim normalleri civarında seyredecek. Marmara’nın doğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Doğu Akdeniz’in doğusu ile Antalya, Zonguldak, Bartın, Kırklareli ve Çanakkale çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; İç Anadolu’nun güneyi ile Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde, güneyli yönlerden kuvvetli (30­50km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Pazar günü Mersin, Karaman ve Aksaray çevreleri dışında kalan tüm yurdun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Doğu Anadolu’nun batısı (Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Muş) ile Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır, Karabük, Kastamonu çevreleri ile Sinop’un iç kesimlerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışlı sistemin, Salı ve Çarşamba günlerinde de ülkemizin büyük bir bölümünde etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor. Gelelim büyükşehirlerimize; cumartesi günü İstanbul, Ankara ve İzmir’de hava çok bulutlu olacak. Pazar günü ise üç büyükşehirimizde de sağanak yağmur etkili olacak.


Kaynak: Sözcü
Anahtar Kelimeler:
dikkat meteoroloji uyardı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim