Öğretmen Diyarı

Dikkat! Memurluktan Atılmamak İçin Bu Metni Yayınlayın

PKK ile sosyal medya hesaplarının incelenmesi yöntemi ile yapılacak olan mücadelede kafa karıştırarak PKK ile bağlantısı olmayan devlet memurlarının da işin içerisine katılması ve kafa karışıklığıyaratılmasını hedefleyen bazı hacker'lar memurların hesaplarını çalarak adlarına yasa dışı paylaşımlar yapıyor.

Yayınlanan bir örnek şöyle;

biz ATATÜRK MATATÜRK TANIMAYIZ BİZ ALLAH (CC.) VE HZ. MUHAMMEDDEN (SAV.) BAŞKA YÜCE BİLMEYİZ VARSA YÜREĞİ OLAN ÇIKSIN KARŞIMA...

BİZİM YOLUMUZ ENGİNDİR DERİNDİR HER BEYİNSİZ BU BARGAHTAN DEM ALAMAZ...

halbu ki bu kişi ülkesini bayrağını ve Atatürk'ü seven bir devlet memuru.


 

Bu paylaşımlardan kişinin haberi olmuyor. Özellikle devlet memurlarını hedef alan bu hacker'ların tuzağına düşmemek için aşağıdaki metnin kopyalanıp kişisel sosyal medya hesabından yayınlanması gerekiyor. İşte o metin;

Sosyal medya üzerinden pkk'ya destek olduğu anlaşılan kamu çalışanlarıyla ilgili olarak gereken adımlar atılmaya başlanmıştır. Bu sebeple terör örgütü destekçisi hackerler tarafından özellikle kamu çalışanlarının hesapları kopyalanmakta kopya profillerle pkk'ya destek amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Aynı şahıslar daha sonra sizi emniyet birimlerine şikayet ederek görevinizden uzaklaştırılmaniza sebep olabilirler. Bu sebeple şahsıma ait sürekli kullandığım tek facebook hesabım budur. 

Ayrıca bu saaten sonra tarafımdan teyit edilmemiş hiçbir isteği, mesajı ya da etiketlemeyi kabul etmeyip Hemen şikayet edip engelleyiniz.

Bu metni kopyalayıp duvarınıza yapıştırın ki arkadaşlarınızı da haberdar edin.

UYARI: PAYLAŞMAYIN ! KOPYALAYIP YAPIŞTIRIN

 

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim