Öğretmen Diyarı

Devlet Memurları İçin, Görevden Çıkartılmak Kolaylaştırılıyor. 3 KURUM MASADA
 Memurları ilgilendiren 657 yeni düzenlemeler geliyor. Yeni düzenleme ile çok sayıda alanda hizmet veren devlet memurları için görevden çıkartılma kolaylaştırılırken 657 dışında kalan hakim, polis, akademisyen olarak mesleklerde çalışanların işten çıkartılmasının da yolu kolaylaştırılıyor. Gerekçe ise terör...
Kamu çalışanlarının tabi olduğu 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile ilgili değişiklik çalışmaları hızla devam ediyor.

Özellikle kamu çalışanlarının arasında ayrıma yol açan statülerin kaldırılması, işçi-memur yerine kamu çalışanı kavramının gelmesi gibi konular gündemdeki yerini koruyor.Bir yandan da Gülen cemmati ve terör yapılarına bulaşan memurlar için de yeni düzenlemeler yapılıyor. Özellikle bu tür yapılarla bağı olan, destek veren, devletin kilit noktalarında bulunan personel ile şube müdürü, daire başkanı ve daha üst görevlerdeki yöneticilerin ilişikleri kesilecek.3 KURUM MASADAMilli güvenliği tehlikeye sokacak eylem ve işlemlerde bulunan emniyet personeli de teşkilattan atılacak. Akademik personel için 2547 sayılı ve 2914 sayılı kanunlarda yapılacak değişiklikler ile benzer eylemlerdeki personelin ihracı sağlanacak. Hakimler için de kanunda benzer konuda düzenleme yapılması gündemde.


Kaynak: www.ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim