Öğretmen Diyarı

Devlet, bu ay 9.000 personel alacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 100 uzman yardımcısı alacak. Başvurular 21 Ekim ile 11 Kasım tarihleri arasında alınacak.

Hukuk Fakültesi, Kamu Yönetimi/ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, İktisat, İşletme, Çalışma Ekonomisi, Sosyoloji, Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Harita Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama, Mimarlık, Biyoloji bölümü mezunları alınacak.
100 Çevre ve Şehircilik uzman yardımcısı alım ilanın detayları için tıklayınız.
Tarım Kredi Kooperatifleri ise 96 lisans ve 109 önlisans mezunu memur alacak. 2012 veya 2013 KPSS puanına sahip olmak gerekiyor. Başvurular 4 Kasıma kadar yapılabilecek.

Önlisans düzeyinden Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uyg., İşletmecilik, Kooperatifçilik, Maliye, Muhasebe, Pazarlama, Satış Yönetimi, Sigortacılık, Tarımsal Kooperatifçilik, Tarımsal Pazarlama, İşletme Yönetimi, Banka ve Sigorta Yönetimi, Bitkisel Ürünlerde Muhafaza ve Pazarlama, Finans, İşletme, Para ve Sermaye Yönetimi, Tarım İşletmeciliği ve Pazarlama ve Depolaması, Tarımsal İşletmecilik, Genel İşletme, Finans ve Muhasebe, Pazarlama ve Satış, Tarım İşletmeciliği ve Pazarlama, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Tarım İşletmeciliği, İşletme- Muhasebe, Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu olması

Lisans düzeyinden başvuracakların ise Bankacılık, Bankacılık Finans, Bankacılık ve Sigortacılık, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonomi, İktisat, İşletme/İşletmecilik, Kamu Yönetimi, Maliye, Muhasebe, Sigortacılık, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Muhasebe-Finansman, Ekonomi ve Finans, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Bankacılık ve Finans/Bankacılık ve Finansman, İşletme-Ekonomi/İşletme-İktisat, Uluslararası Finans, Maliye-Muhasebe, Çalışma Ekonomisi, Pazarlama mezunu olması gerekiyor.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin yayınladığı ilanın detayını görmek için tıklayınız.

Göç Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı için 500 il göç uzman yardımcısı alacak.

Başvuracakların, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olması ve KPSSP31, KPSSP35, KPSSP48, KPSSP112, KPSSP113 puan türlerinden herhangi birinden 70 ve üzeri puan almış olması gerekiyor.

Göç Genel Müdürlüğünün yayınladığı ilanın detayı için tıklayınız. Başvurular 25 Ekimde sona erecek

PTT , toplamda 3534 personel alacak.

3534 kadronun dağılımı şu şekilde: 70 Bilgisayar, 8 elektrik elektronik, 15 elektrik, 22 inşaat, 10 makine mühendisi, 12 mimar, 10 avukat, 30 tekniker, 2 bin 332 gişe görevlisi, bin 25 dağıtıcı

Mühendis, mimar, avukat ve tekniker pozisyonları için sözlü sınav yapılacak. Diğer unvanlar için sadece 2012 KPSS sonuçları esas alınacak.

Başvurular 21-25 EKİM 2013 tarihleri arasında www.ptt-gov.tr , http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır

Hangi kadroya hangi bölüm mezunlarının başvurabileceğinin gösterir ilan detayı için tıklayınız.

PTT'nin yayınladığı ilanın tüm detayı için tıklayınız.

Çevre ve Şehirclik Bakanlığı 100 uzman yardımcısına ilave olarak bu yıl 477 personel daha alacak.

477 kişilik personel alımının 360'ı 2013/2 KPSS tercihlerinde, 117'si ise sözleşmeli olarak Aralık ayında ilan edilecek.

KPSS 2013/2 atamalarında alım yapılacak branşlar ve sayıları şöyle olacak: "Çevre mühendisi 79, elektrik elektronik mühendisi 21, harita mühendisi 29, inşaat mühendisi 72, makine mühendisi 21, jeofizik mühendisi 8, mimar 31, şehir plancısı 27, memur 72"

4-B sözleşmeli personel alımı yapılacak branşlar ve sayıları ise şöyle: "Çevre mühendisi 48, elektrik mühendisi 7, harita mühendisi 11, inşaat mühendisi 18, makine mühendisi 8, jeofizik mühendisi 6, jeoloji mühendisi 3, mimar 12, şehir plancısı"

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yaptığı açıklamanın detayları için tıklayınız.

SGK; 281 önlisans, 100 lisans mezunu olmak üzere 381 sözleşmeli personel alacak

Başvuruların 14 Ekim tarihine kadar, internet üzerinden yapılması gerekmektedir.

SGK İlanın tam detayı için tıklayınız.

Gelir İdaresi Başkanlığı 50 hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültesi, 25 bilgisayar, endüstri, elektrik elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, yazılım mühendisliği mezunu olmak üzere toplam 75 gelir uzman yardımcısı alacak

Gelir İdaresi Başkanlığının alımı için 25 Ekime kadar başvurulmalı... Gelir İdaresi Başkanlığının ilan detayını görmek için tıklayınız.

Maliye Bakanlığı iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, hukuk ve siyasal bilgiler mezunu 256 defterdarlık uzman yardımcısı alacak. Başvurular 21 Ekim ila 1 Kasım tarihleri arasında alınacak

Defterdarlık uzman yardımcılığı sınav ilanını görmek için tıklayınız.

Diyanet İşleri Başkanlığı 500 kuran kursu öğreticisi, 3000 imam hatip, 250 müezzin kayyım almak için ilana çıktı.

Diyanetin alımı sadece Din Hizmetleri Sınıfına yönelik olup, başvurular 10 Ekim itibariyle sona ermiştir. İlan detayı için tıklayınız.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 38 sivil memur alımı için ilana çıktı. 31 Ekime kadar başvurulması gerekiyor.

Deniz Kuvvetleri ilanının detayları için tıklayınız.

Adli Tıp Kurumu 55 personel alacak.

Adli Tıpın alacağı 55 personelin dağılımı şu şekilde: 1 inşaat, 3 makine, 1 elektrik elektronik, 2 kimya mühendisi, 1 sıhhı tesisat, 1 elektrik, 1 inşaat teknisyeni, 1 fotoğraf, 2 bilgisayar, 3 kimya, 1 radyoloji teknikeri, 2 fizikçi, 2 kimyager, 8 memur, 18 VHKİ, 6 laborant, 2 biyolog

Adli Tıp İlanının detayı için tıklayınız.

Üniversiteler, toplam 1222 ÖYP araştırma görevlisi alacak

Araştırma görevlisi kadrolarına başvuran adayların, yerleştirme işlemleri lisans genel not ortalamalarının %25'i ile Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavında (ALES) ilgili alanda alınan puanlarının %60'ı ve varsa yabancı dil puanlarının %15'i dikkate alınarak YÖK Başkanlığınca merkezi sistemle gerçekleştirilecektir.

10/10/2013 tarihinde ilan edilen ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına tercih işlemleri 21/10/2013-30/10/2013 (Saat:17:30) tarihleri arasında YÖK Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır

1222 ÖYP Araştırma görevlisi ilan detayı için tıklayınız.

Ayrıca bazı kurumlar müfettiş yardımcısı alacak. O kurumlar şu şekilde: TÜDEMSAŞ- 1, DSİ- 7, Vakıflar Genel Müdürlüğü- 10, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı- 15 müfettiş yardımcısı alacak.

İlan detaylar için tıklayınız.

Bazı kurumlar da uzman yardımcısı alacak. Örneğin Kamu Denetçiliği Kurumu- 50, Avrupa Birliği Bakanlığı 3, BDDK- 52, TMSF- 10, Kamu İhale Kurumu- 30 uzman yardımcısı alacak.

İlan detayları için tıklayın.

Deniz Kuvvetleri muvazzaf ve sözleşmeli subay, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ise uzman erbaş ve sözleşmeli er alacak.

İlan detayları için tıklayınız.

Güncel tüm ilanları takip etmek için http://ilan.memurlar.net sayfasını takip edin. Ayrıca Turkcellaboneleri ISBUL yazıp 7777’ye göndererek, AVEA aboneleri de KPSS yazıp 9090’a göndererek ilanları cep telefonlarına alabilirler. Bu hizmetin bedeli operatörlerce haftalık 1 lira olarak ücretlendirilmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim