Öğretmen Diyarı

Ders esnasında, kuvvetli yağış nedeniyle okulu su bastı. Öğrenciler panik yaşadı
    Yağışın etkisini artırarak sürdürmesi ve taşan dereler sebebiyle ilçe  merkezindeki çok sayıda ev ve iş yerini su bastı.     İlçe merkezinde rögarların tıkanması sonucu cadde ve sokaklarda  derinliği yer yer yarım metreyi bulan su birikintileri oluştu. Derelerin taşıdığı  hafriyat ile bazı eşyalar yollara kadar sürüklendi.    
  Elektrik kesintisinin yaşandığı ilçede, Beşikdüzü Sağlık Merkezini de  su bastı.    
Olayın ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Beşikdüzü  Belediyesine bağlı iş makineleri ilçede temizlik çalışması başlattı.    
Çok sayıda araç ve vatandaş yollarda kalırken, bazı vatandaşlar ise ev  ve iş yerlerini kendi imkanlarıyla temizlemeye çalışıyor.     Yağış başladığı sırada Merkez İlkokulu'nda derste bulunan öğrenciler,  güvenlik amacıyla dışarı çıkarılmadı. İtfaiye aracıyla tahliyesine karar verilen  öğrenciler, okul yöneticileri tarafından binanın üst katlarına çıkarıldı.    
Kısa sürede olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri,  itfaiye aracının merdiveniyle öğrencilerin tahliyesine başladı. Tedbir amacıyla  112 Acil Sağlık, Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ve UMKE ekipleri de okul  önünde konuşlandırıldı.    
AFAD ekipleri, arama kurtarma botuyla öğrencileri tahliye  çalışmalarına destek verdi.  
  - Vali Yavuz ilçede incelemelerde bulundu     Trabzon Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet  Balta, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve diğer  yetkililerle ilçeye giderek, incelemelerde bulundu.

    Vali Yavuz ve beraberindekilerle Şehit Öğretmen Gürhan Yardım  İlkokulunda durum değerlendirmesi yaptı.

    Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Yavuz, yürütülen  çalışmaları takip etti.


kaynak: DHA - AA

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim