Öğretmen Diyarı

Deney yaparken kör olan Mert için yeni umut

Üsküdar’da okulda deney sırasında yaşanan patlamada gözlerinde hasar oluşan Mert Öztoprak için yeni bir umut doğdu.

Üsküdar Belediyesi’nin desteğiyle 2 yıl sürecek bir tedavi sürecine giren Mert, “İyileşince ilk olarak Fenerbahçe maçına gideceğim” dedi.

Üsküdar’da bir okulda yapılan deney sırasında patlama meydana gelmiş, bu sırada 11 yaşındaki Mert Öztoprak ve öğretmeni yaralanmıştı. Patlama sırasında gözlerinde hasar oluşan Mert’e, Kadıköy Haydarpaşa Numune Hastanesi ve Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından Üsküdar Belediyesi sahip çıktı.

Mert Öztoprak Üsküdar’daki Dünya Göz Hastanesi’nde 2 yıl sürecek bir tedavi sürecine başladı. Bu tedavinin ilk aşamasında bugün ameliyata alınan Mert Öztoprak, “İyileşince ilk olarak Fenerbahçe maçına gideceğim” dedi.

Mert Ötoprak’ın doktoru Op. Dr. Levent Akçay, “Mert sol ve sağ gözünde yaralanma olan bir hastamız. Okulda yapılan deney sırasında kükürtün de içine girdiği bir patlama oluyor. Hem sağ gözünde, hem de sol gözünde bir hasar meydana geliyor. Tedavi edilebilecek olan bir hasar. Ama ben yine de tüm ülkeye bir mesaj vermek istiyorum. Yaşanan böyle bir olayda, ilk olarak bol suyla yıkamamız gerekiyor. Hatta başını küvete sokmamız gerekiyor. Böyle bir vakada gözdeki kornea tabakası ve kök hücre yanıyor. Bizim yapacak olduğumuz işlem kapakların göze yapışmasını engellemek. Sonra kök hücre ameliyatları yapıp sol göze tekrar görme kazandırmak” dedi.

Mert’in babası Mehmet Öztoprak ve annesi Ayşe Öztoprak da belediyenin desteğine teşekkür etti.

kaynak: İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim