Öğretmen Diyarı

Dayakçı müdürden skandal savunma: Dövdüm ama kötü dövmedim
 Okuldan kaçtıkları gerekçesiyle odasına çağırdığı 5 çocuğu döven müdür kendini böyle savundu: "Dövdüm ama kötü dövmedim"
Cumhurbaşkanlığı himayesinde yeniden inşa edilen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 18 Kasım 2014'de açılan Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki dayak skandalında savcı 7,5 yıl hapis istedi. Müdür, “Sinirlerime hakim olamadım” dedi.
Okuldan kaçtıkları gerekçesiyle odasına çağırdığı 5 çocuğu döven ve bunu da “Dövdüm ama kötü dövmedim” diyerek itiraf eden okul müdürü Muhammet Fatih Zengin'le ilgili hazırlanan iddianamede savcı “Sahip olduğu nüfuzu kötüye kullanarak çocukları darp etti” dedi. Zengin hakkında 7.5 yıl hapis cezası isteniyor.
YARALAMA KASTI YOKMUŞ
Yaşları 13 olan 5 çocuğu dövmekle suçlanan Müdür Zengin'le ilgili olarak Cumhuriyet Savcısı Alpaslan Karabay iddianamesinde şu ifadelere yer verdi:
“Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü olan şüpheli Muhammet Fatih Zengin'in sahip olduğu bu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak durumda olan mağdurları darp etmek suretiyle müsnet suçu işlediği anlaşılmıştır.”
Müdür Zengin ise ifadesinde “Deneme sınavı esnasında bir kısım öğrencilerin sınavdan erken çıkıp, Çiftlik Mahallesi'ne kaçtıklarını gördüm. 20 civarında öğrencinin okuldan kaçtıklarını öğrenince, o anki sinirle çocukları odama aldım. Ben öğretmenim, babayım. Çocuklara vurdum ama şiddetli bir şekilde kötü dövmedim. Yaralama kastıyla hareket etmedim.” dedi.

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim