Öğretmen Diyarı

Davutoğlu\'ndan genel af ve özerklikle ilgili açıklama!

Gündem de olmayan konuları tartışmak sürece zarar verir” diye konuştu.
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile İtalya Başbakanı Matteo Renzi düzenledikleri ortak basın toplantısında konuştu.


İmralı heyetinin çözüm sürecine ilişkin öne sürdüğü 4 maddelik taslağı değerlendirmesi istenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, ”Bu tür süreçlerde başarı için iki şeyden uzak durulmalı. Birincisi şiddet ve nefret dilinden uzak durulmalı. İç güvenlik reformu özgürlüklerin korunması içindir. Herkes barışçıl istediği gösteriyi yapabilir. İstediği sayıda kişiyi toplayabilir.


Kendi görüşlerini ifade edebilir ama şiddete başvurduğu anda bu bir suçtur. Yeni yasada da toplantı ve gösteri teminat altına alınıyor. Bu süreçte başarı isteniyorsa, burada şiddet dilinden uzak durulması lazımdır. İkincisi ise yürüyen görüşmelerle ilgili basına çok fazla yorum yapmak doğru değildir. Genel af, özerklik gibi konular kesinlikle gündeme gelmemiştir.


Gündem de olmayan konuları tartışmak sürece zarar verir. Öncelikle iç barışı sağlayacak ve bütün toplumda genel kabul görecek şekilde bu sürecin benimsetecek bir yöntemde mutabık kalmamız lazım. Önümüzdeki dönemde mesafeler alındığında gerekli bilgileri basına veya kamuoyuna biz veririz” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim