Öğretmen Diyarı

Davutoğlu\'ndan Çalışan Kadınlara Müjde

Rixos Otel'de AK Parti Kadın Kolları tarafından düzenlenen Yerel Yönetimlerde Kadın programında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Meclis Grup Toplantısı'nda bedelli askerlik müjdesi veren Başbakan Davutoğlu bir müjde de çalışan kadınlara verdi.

Kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınma yıldönümüne 1 gün kala (bugün) düzenlenen toplantıda konuşan Başbakan Davutoğlu kadınlar için devrim niteliğinde çalışmalar yapıldığını, önümüzdeki haftalarda tamamlanır tamamlanmaz açıklayacağını kaydetti.

 

İşte Başbakan Davutoğlu'nun o sözleri:

 

"KADINLAR İÇİN DEVRİM NİTELİĞİNDE ÇALIŞMALARIMIZ VAR"

"Kadın girişimcilere özel katkılar sağladık. Bunun da mikro kredileri doğrudan kadına verdik. İstiyoruz ki kendi ailesinde başı dik olan kadın sosyal hayatta da başı dik olur. Kadın girişimcilerimize her bir kadınımıza ulaşmaya çalıştık. Ev hizmeti görenlere emeklilik hakkı verdik. Engelli bakımı üstlenen kadınlarımıza 5 yıl erken emeklilik verdik. Hepimizin aslında aldığı sosyal kültürün temel kriterleri anne ve babaannelerimiz bize aktarmıştır. Büyük aile geleneğinde bir çok şeyi kadın ortamında öğrenilir aktarılır. Bu sosyal dönüşümü de bundan sonra destekleyerek sürdüreceğiz. Önümüzdeki günlerde inşallah Aile Destek programları ve devrim mahiyetindeki çalışmaları tamamlayıp açıklayacağız."

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim