Öğretmen Diyarı

Davutoğlu:Emanetçi Başbakan olmadım. CANLI YAYIN

 * Başbakan Davutoğlu : Hiçbir teşkilat atamasında dahi şahsi bir atamam olmamıştır. 12 yıl içinde nasıl olmuşsa atamalar öyle olmuştur.

* Başbakan Davutoğlu : Bu dönem, Güçlü Başbakan güçlü Cumhurbaşkanı dönemi idi. Bunu hayata geçirmeye devam ettim. O dönem Sayın Cumhurbaşkanı da emanetçi Başbakan istemediğini belitti. Doğru olan da buydu.

Saat 14:11- Konuşmanın yapılacağı salonda, Pelikan dosyasında ismi geçen Ak Partili vekiller Taha Özhan, Ertan Aydın gibi milletvekilleri bulunuyor

Saat 14:04- Basın mensupları ve Ak Partili Bakan ve siyasetçiler, Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasını bekliyor

Saat 13:09- Ak Parti'nin kongre tarihinin 22 Mayıs olarak belirlendiği ve Davutoğlu'nun aday olmayacağı netleşti

Saat 12:52- Ak Parti MYK toplantısı sona erdi.

Saat 12:13- MYK toplantısı başladı. Uzun bir toplantı olması beklenmiyor. MYK sonrasında Davutoğlu'nun bir açıklama yapması bekleniyor.

Saat 12:00- Başbakan Davutoğlu Ak Parti Genel merkezine geldi

Saat 10:50-Başbakan Davutoğlu'nun bugün saat 11:00'de MYK toplantısına katılması bekleniyordu. Ancak Davutoğlu 50 dakika gecikmeli olarak toplantıya katılacak.

Davutoğlu, konuttan Lütfi Elvan'la birlikte ayrıldı.AK Parti'de olağanüstü kongreye gitme kararının ardından gözler bugün Başbakan Davutoğlu'nun yapacağı açıklamada.


Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'ndeki Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına katılıyor. Toplantı sonrası Davutoğlu'nun bir açıklama yaparak görevi bırakacağını açıklaması bekleniyor.


AK Parti'de kongreye gidilmesi kararı dünkü Erdoğan-Davutoğlu görüşmesinin ardından geldi.


Beştepe'de 1 saat 40 dakika süren ve anlaşmazlıkla sonuçlanan görüşmeden olağanüstü kongre kararı çıktı. Kongre muhtemelen 28 Mayıs'ta yapılacak.


Kongre takviminin MYK toplantısında belirlenmesi bekleniyor.


Davutoğlu ve Erdoğan'ın programları


Davutoğlu, MYK toplantısı ve ardından yapacağı basın açıklamasının ardından devlet günü dolayısıyla saat 14.00'te Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, saat 14'te Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'yı cumhurbaşkanlığı sarayında kabul edecek.


Saat 15.00'te Katar'ın Savunmadan Sorumlu Devlet Bakanı Halid Bin Al Attıyah'ı ve bunun ardından da saat 16.00'da MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul edecek olan Erdoğan, saat 20.00'de ise Dolmabahçe Sarayı'ndaki Uluslararası Yüksek İdari Yargı Mercileri Birliği Kongresi Gala Yemeği'ne iştirak edecek. Cumhurbaşkanı'nın Beştepe'deki görüşmeleri basına kapalı olarak gerçekleştirilecek
Memurlar.Net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim