Öğretmen Diyarı

Davutoğlu da, 47 bin öğretmen atayacağız, dedi

Başbakan Davutoğlu, Mardin Şehir Müzesi'nde TRT "Başbakan ile Özel Yayın" programında gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Öğretmen atamaları-


Davutoğlu, öğretmen atamalarına ilişkin de 15 bin öğretmen ataması yaptıklarını, bu yaz içinde de 47 bin öğretmen ataması yapacaklarına değindi. Yeni mezun olacak öğretmen adaylarının da bu sınava girmenin beklentisi içinde olduğunu belirten Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Herkesin eşit ve adil bir şekilde sınava girmesi önemli. Bu konuda da sistemin bütününe de bakmak lazım. 835 bin öğretmen var, 475 binini biz atadık. 12 yılda toplam öğretmen popülasyonu kadar öğretmen atadık. Türkiye'nin 79 yıllık birikimiyle ilgili söylüyorum. Türkiye'deki ihtiyacı göz önüne alacaksınız. Adaletli davranacaksınız. Bizim için bütün öğretmen adaylarımız kıymetlidir. Hepsinin hukukunu gözeten adil bir tutum sergilememiz gerekir."


Davutoğlu, öğretmen atamalarının bu yaz içinde ve doğru bir zamanda yapılacağının ifade ederek, "Bunu bir seçim malzemesi olarak görmediğimizin işareti. Öğretmenlerimizi bir seçim malzemesi gibi görsek şimdi yapmaya kalkışırdık. Doğru zamanda doğru sayıda adil bir şekilde bu atama yapılır" değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Ajansı
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim