Öğretmen Diyarı

Darbenin sivil isimleri belirlendi
Mesut Hasan BENLİ

Adil Öksüz ile birlikte 15 Temmuzdarbe girişimini Akıncı Üssü'nde yöneten kişinin Kemal Batmaz olduğu bildirildi. Darbeyi yöneten sivil imamlardan biri de Harun Biniş... Görüntüler Harun Biniş'in de 143. Filoda olduğunu ortaya koyuyor. Biniş'in Akıncı Üssü'nde yakalandığı, Adil Öksüz gibi 'tarla bakmaya gittiğini söylediği', tutuklandığı ortaya çıkmıştı.

15 Temmuzdarbe girişimine ilişkin çok çarpıcı ayrıntılar bugün ortaya çıktı. Hava Kuvvetleri imamı olduğu iddia edilen Adil Öksüz'ün, 11 Temmuz tarihli ABD ziyaretine yalnız gitmediği belirlendi. Öksüz'ün ABD'ye yanında bir dönem Kaynak Holding bünyesinde Genel Müdür olarak çalışan Kemal Batmaz isimli bir kişinin bulunduğu belirlendi. Öksüz'le Batmaz'ın 13 Temmuz tarihinde ABD'den birlikte yurda döndükleri tespit edildi. Batmaz'ın, Ankara'da ilk tutuklanan isimlerden biri olduğu anlaşıldı.

Görüntülerde bir sivil imam daha var. Darbeyi yöneten sivil imamlardan Harun Biniş'in de 143. Filoda olduğunu ortaya koyuyor. (Görüntülerdeki uzun saçını at kuyruğu yapan kişi)

O DA 'TARLA BAKMAYA GİTTİM' DEMİŞTİ

Harun Biniş, 15 Temmuz'da Akıncı Hava Üssü'nde yakalanmıştı. Elektrik-elektronik mühendisi Harun Biniş'in de ifadesinde 'tarla bakmaya gittiğini' söylediği, tutuklandığı ortaya çıkmıştı.

FETÖ'nün dinleme üssü haline gelen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) iletişim sistemlerinin kuruluşuna ön ayak olan Biniş, "Üst düzey yargı mensupları, siyasetçiler, mülki idare amirleri, yargı mensupları, iş adamları, emniyet, MİT ve askere ait telefonların usulsüz dinlenmesi" davası şüphelileri arasındaydı. FETÖ'cü bir bilgisayar şirketine bir dönem grup yöneticisi olarakda çalışan Biniş, telekulak soruşturmasının kilit ismiydi.

Öksüz ve Batmaz'ın Akıncı Üssü ve Atatürk Havalimanı'ndaki görüntüleri ortaya çıktı.


Hürriyet

Anahtar Kelimeler:
DarbeAdil Öksüz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim