Öğretmen Diyarı

Darbeci hainler, bir oğlunu öldürdü, birini sakat bırakt

İstanbul'da yaşayan Şennur (70) ve Gültekin Göytan (75), FETÖ'cü çetenin darbe girişiminde bulunduğu gece kabusu yaşadı. Şennur Hanım'ın ilk evliliğinden olan oğulları Kenan Ulutürk (45) ve küçük oğlu Orhun Göytan (35), hainlerin kurşunlarına hedef oldu. Biri şehit düştü. Diğeri bacağını kaybetti. İşte o gece yaşananlar:

‘SAKIN ÇIKMAYIN'

Kenan Ulutürk, İngiltere'de fizik mühendisliği okudu. Orhun Göytan ise Malta Üniversitesi'nde ekonomi bitirdi. Ağabey ve kardeş, Türkiye'ye dönüp kendi işlerini kurdu. İki kardeş, 15 Temmuz gecesi Bağlarbaşı'ndaki işyerlerindeydi. Kanlı kalkışmanın haberini alan ve o sırada şehir dışında olan baba Gültekin Göytan, hemen oğullarını arayıp “Sakın dışarı çıkmayın” dedi. Ancak Kenan ve Orhun annelerini yalnız bırakmamak için gece 03.00'da yola çıktı.

Orhun öldü

Orhun öldü

OTOMOBİLİ TARADILAR

Acıbadem'e ulaştıklarında yolları FETÖ'cü çete tarafından kesildi. Orhun, silah seslerini duyar duymaz “Ağabey gaza bas” dedi. Ancak Kenan Ulutürk, o sırada bacağından vurulmuştu ve otomobili hareket ettiremedi. Orhun Göytan, gaza eliyle basmak için eğildiği sırada darbecilerin kurşunlarına hedef oldu. Askerler aracı taradı. Kapıyı açıp dışarı çıkmaya çalışan Orhun'un vücuduna 7 mermi daha isabet etti.

Kenan sakat kaldı

Kenan sakat kaldı

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI

Baba Gültekin Göytan, kendini arabadan dışarı atan oğlu Orhun'un yakınına gelen bir darbeci binbaşının ‘Sen daha ölmedin mi namussuz' diyerek üzerine ateş ettiğini görgü tanıklarından öğrendi. Orhun Göytan, olay yerinde hayatını kaybetti. Sağ bacağı parçalanan Kenan Ulutürk hastanede tedaviye alındı. Küçük oğlunun kıyafetlerini koklayıp gözyaşı döken anne Şennur Göytan, yaşadıklarını şöyle anlattı:

‘BİZLER ATATÜRKÇÜYÜZ'

“Benim çocuğumu vurup sokak ortasına attılar. Kimliğini ve anahtarını getirdi babası. ‘Bize kalan bu' dedi. Orada bittik işte. Her şey bitti bizim için. Bizler Atatürkçü, vatanını milletini seven insanlarız. Ciğerimizi yaktılar. 15 Temmuz'da cehennemi yaşadık.”

Asker bir aileden gelen baba Gültekin Göytan ise “Babam ve ağabeyim asker. Vatan için ölen, Atatürkçü insanlarız. FETÖ, Cumhuriyet'e sahip çıkan, Atatürkçü, milliyetçilere en büyük zararı verdi” diye konuştu.


Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim