Öğretmen Diyarı

Darbeci asker'lerin nasıl hayatta kaldıkları ortaya çıktı
Kaynak: MUĞLA (AA)

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe  girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenlemek  amacıyla Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı gerçekleştiren ve yakalanan  11 darbeci askerin, küp şeker, erik, kayısı, mısır, olgunlaşmamış portakal ve  mandalina tüketerek beslendikleri belirlendi.


Edinilen bilgiye göre, Ula ilçesine bağlı Şirinköy  Mahallesi'nde dün akşam vatandaşların ihbarı üzerine başlatılan çalışmalar  kapsamında yakalanan Enes Yılmaz, Ergün Şahin, İsmail Yiğit, Mehmet Demir,  Muhammet Burak İpek, Murat Köse, Şükrü Seymen, Bahadır Sagun, Mehmet Öztürk,  Mustafa Serdar Özay ile Muammer Gözübüyük'ün Muğla Emniyet Müdürlüğündeki  sorguları başladı.
Yakalanan askerlerin darbe girişiminin ardından saklandıkları ormanda  yiyecek sıkıntısı çektikleri, geceleri Akçapınar, Akyaka ve Şirinköy  Mahalleleri'ndeki boş evlere girerek buldukları yiyecekleri çaldıkları ve  buralarda konakladıkları öğrenildi.
Söz konusu 11 darbeci askerin yakalandıklarında çantalarında kutularla  küp şeker, tarlalardan çaldıkları mısır, erik, kayısı, olgunlaşmamış portakal ve mandalina bulundu. Askerlerin, geceleri bölgedeki boş evlerde ve dere kenarında  konaklayarak arazide buldukları erik, karpuz ve inciri tükettikleri ve dikkat  çekmemek için de belirli zamanlarda gruplara ayrıldığı belirtildi.
İKİ DARBECİ ASKER MISIR TARLASINDA BÖYLE YAKALANDI


 
Zanlıların temin ettikleri bulgurları pet şişenin içindeki suyla  karıştırıp kabartarak yedikleri ifade edildi. Gözübüyük, Muğla'da polis ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemleri  arasında Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırıda bulunan  darbeci askerlerin sayısının 37 olduğu açıklanmıştı. Saldırının ardından ormanlık  alana kaçan askerlerden 25'i daha önceki operasyonlarla yakalanmıştı. Gözaltına  alınan zanlılardan 23'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.
Askerlerden 2'sinin Muğla Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri sürerken,  darbeci askerler arasında bulunan Yüzbaşı Burkay Karatepe'nin, suikast  girişiminin ertesi günü sivil kıyafetler giyerek gruptan ayrıldığı ve ormanlık  alanda olmadığı bildirilmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim