Öğretmen Diyarı

Darbe Girişiminde Şehit Olan Öğretmen Arkadaşımız Yusuf Elitaş
 Ankara'da başlayan ve yoğun çatışmaların yaşandığı saatlerde, Darbe girişimi yapan darbeciler tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait helikopterele açılan ateş sonucu bir öğretmen hayatını kaybetti.


Ankara'daki darbe girişmi eğitim camiasına da ateş düşürdü. Çeşitli bölgelerde helikopterlerle polise, devlet kurumlarına ve gösterilere katılan halka ateş açan helikopterlerden birinin açtığı ateş sonucu Ankara'da görevli öğretmen Yusuf Elitaş yaşamını yitirdi.

Hayatını kaybedenler arasında şimdiye kadar öğretmen olduğu tespit edilen tek öğretmen olan Öğretmen Yusuf Elitaş helikopterden atılan mermilere hedef oldu. Darbe girişiminin halkın kalbinde açtığı ateş sönmeden Yusuf öğretmenin ateşi de öğretmen camiasının yüreğini yaktı. Darbe Girişiminde Şehit Olan Öğretmen ArkadaşımızGörev yaptığı Ankara 'da darbecilerin hedefi olan Yusuf Elitaş'ın iki çocuğu olduğu bildirildi. Elitaş'ın Ankara 'ya bağlı Altındağ İlçesi  Altındağ Ertuğrul Gazi Ortaokulu'nda Müdür yardımcısı olarak görev yaptığı belirtildi. Öğretmeni tanıyanlardan aldığımız bilgilere göre Sosyal Bilgiler öğretmenliği branşınnda olduğu söyleniyor. 

Öğretmenlersitesi olarak öğretmenimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, eğitim camiamıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, halkımızın bu tür belalarla bir daha muhatap olmamasını temenni ediyoruz.

Kaynak: Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim