Öğretmen Diyarı

Darbe duruşmalarının nerede yapılacağı belli oldu!

CNN Türk’ün canlı yayınına katılan Bekir Bozdağ önemli açıklamalarda bulundu. Bozdağ, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayacak yargılamaların Ankara’nın Sincan ilçesinde yapılacağını açıkladı. Bozdağ şunları söyledi:

“Darbe girişimi davasının duruşmaları Ankara'nın Sincan ilçesinde görülecek. Kurunun yanında yaşın da yanma endişesi her yerde var. Bu endişe bende de var. Bunu engelleyecek olan yargıdır. Delillerin değerlendirmesini cumhuriyet başsavcılarımıza yapacak. Yargılama sırasında mahkeme heyeti bütün delileri ve savunmaları değerlendirdikten sonra karar verecektir.”

Bozdağ’ın sözlerinden satırbaşları şöyle:

“BİZZAT ABD’YE GİDEBİLİRİM”

– “ABD’ye FETÖ ile ilgili 4 iade dosyasını gönderdik. Bu süreç devam ederken acil tutuklanma talebini ilettik. Adli merciler de taleplerin ulaştığını açıkladı. Türk yetkililerle işbirliği ve dayanışma içinde olacaklarını ifade ettiler. Karşılıklı görüşerek bu konuyu değerlendirmeyi ifade ettiler. Bakanlıktan uzman gönderebiliriz, hatta ben de ABD’ye bizzat giderek bu konuyu değerlendirebiliriz.”

GÖZALTI SÜRELERİ UZUYOR

– (Gözaltı süreleri) Bireysel suçlarda 24 saat, toplu suçlarda 4 güne kadar uzatılabiliyor. Bunun tek istisnası OHAL’dir. Bunun dışına çıkılabilir. Terör suçları ve toplu suçlarla ilgili bir uzatma OHAL içinde getirilmektedir. Arkadaşlar çalışıyor. Mevcuttan uzun olacağı kesin. İlk etapta 7-8 gün olup gerekli olduğunda uzatılması şeklinde düşüncemiz var” dedi.

İDAM CEZASI TALEBİ VAR

-Halkın bu konuda büyük bir talebi var. Cumhurbaşkanımız da “bu karar gelirse imzalarım” dedi. Millette böyle bir talep varsa bu değerlendirilir. Bir değerlendirme yapılacaktır. AB'nin bize söyleyeceği fazla bir söz yok 53-54 senedir Türkiye'yi kapıda bekletiyor. İdamı kaldırdık bizi aldılar mı almadılar. Her sözümüzü yerine getirdik ama her defasında bizim AB'ye girişimizi engelleyici gerekçe bulmakta hiç zorlanmadılar.

ÖCALAN'IN SAĞLIĞI YERİNDE

– Bu iddialar yoğun bir şekilde dile getirildi Öcalan'ın öldürülmesi suretiyle PKK ve çevresinin sokağa dökülerek Türkiye'de bir iç çatışmanın hedeflendiği ortaya atıldı. Hükümetimiz orada gerekli tedbirleri aldı. Türkiye'yi karıştırmak isteyen bir kirli planın olma ihtimali yüzde 1 bile olsa önlem almamız gerekir. Herhangi bir güvenlik sorunu olmadığı gibi sağlık sorunu da yoktur. Milletimi uyarmak istiyorum asılsız haberlere itibar etmesinler.


Kaynak: CNNTÜRK

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim