Öğretmen Diyarı

DAĞLICA'DA HAİN SALDIRI 3 ŞEHİT! ŞEHİT ASKERLERİN İSİMLERİ VE MEMLEKETLERİ

Hakkari Dağlıca bölgesi ve civarın da terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan 3 askerden Yarbay İhsan Ejdar’ın Amasya’nın Merzifon ilçesindeki baba ocağına şehit ateşi düştü.


Bir yıl önce babasını kaybeden evli ve bir çocuk babası şehit Yarbay Ejdar’ın Merzifon Harmanlar Mahallesi’nde yaşayan annesi Fehmiye ile öğretmen olan kardeşi Abdullah’a acı haber askeri görevliler tarafından verildi.


CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, aileye taziye ziyaretinde bulundu. Anne Fehmiye Ejdar, “Nasıl gafil avladılar. Kim gafil avladı” diye feryat ederken, Milletvekili Tuncer’de ‘Allah belalarını versin” diye konuştu.  

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmalarda, biri tabur komutanı yarbay olmak üzere 3 asker şehit olmuş, 6 asker de yaralanmıştı. Şehit olan askerlerden 34 yaşındaki Astsubay Üstçavuş Topsakaloğlu'nun acı haberi, Çankaya Mahallesi Şehit Mustafa Yıldız Sokak'ta yaşayan babası Yakup Topsakaloğlu ve annesi Vasfiye Topsakaloğlu'na askeri erkan tarafından verildi. Acı haberi alır almaz fenalaşan aileyi, sağlık personelleri ve askeri erkan telkin etti. Şehit haberinin ardından evli ve 2 çocuk babası şehit Topsakaloğlu'nun baba ocağına Türk Bayrağı asıldı.

Sivrihisar ilçesi nüfusuna kayıtlı şehit astsubayın cenazesinin yarın toprağa verilmesi beklenirken, Topsakaloğlu'nun Eskişehir merkezde mi Sivrihisar'da mı defnedileceğinin henüz netlik kazanmadığı öğrenildi.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim