Öğretmen Diyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan: Mağdur öğretmen açıklaması
Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde Gazi ve Şehit Yakınları Atama Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ hainleri hakkında sert açıklamalarda bulundu:
DEVLETİN SAHİBİ MİLLETTİR
"Türkiye'nin 15 Temmuz'da yaşadığı hadiseye bir çok farklı açıdan bakmak mümkün. Biz Türkiye nasıl kurtulur, devletin sahibi kimdir sorularına cevap arayan bir ülkeydik. 15 Temmuz'da buna net bir cevap bulduk.
Devletin sahibi millettir. Türkiye'yi kurtaracak yegane güç de milletin kendisidir. Millete rağmen olmaz. 15 temmuz darbe girişimi FETÖ'nün devleti gaspetme çabasının son halkasıdır.

FETÖ'cülerin mağdur edebiyatı yapan ailelerine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kusura bakmayın gerçek mağdur benim şehidimin yakınları" dedi
ŞİMDİ NE DİYORLAR: YOK BENİM OĞLUM SAMİMİ BİR ASKERDİ, YOK ÖĞRETMENDİ 

Şimdi ne diyorlar, mağdurlar var. Benim oğlum böyle yapmadı diyorlar, benim oğlum samimi dürüst bir askerdi, yok benim oğlum samimi dürüst bir polisti, yok benim oğlum samimi dürüst bir öğretmendi, yok benim oğlum samimi bir profesördü, şöyleydi, böyleydi... Kusura bakmayın. 

Gerçek mağdur şehidimin yakınları. Ben şehidimin yakınlarını mağdur olarak gözetemeyeceğim de bu zemini hazırlayanlara mağdur olarak mı bakacağım? UNUTMAYIN HAİNLERİN DE ZEKİSİ VAR

2010 yılından itibaren bu yapıya karşı açık tavır almaya başladığımda yanımda milletimden başka kimseyi bulamadım. Meydanlarda hep 'Bunların bankasına para yatırmayın, dershanelerinden okullarından çocuklarınızı çekip alın' diyordum. Sen paranı maaşını onlara yatıracak kadar zekisin. Sonra mağdurum. unutmayın, hainlerin de zekisi var."


Kaynak: AA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim