Öğretmen Diyarı

Çocuklardan Vali Şahin'e; Tatil yap... tatil yap...

Şölene İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş katıldı. Tören yağışlı hava nedeniyle parka kuruluna çadırda yapıldı. Şölende, TRT Çocuk Korosu sahne alarak şarkı söyledi. Ardından sahneye çıkan çocuklar halk oyunları gösterisi sergiledi.

 

ÇOCUKLARDAN VALİ ŞAHİN'E, 'TATİL YAP'

 

Vali Şahin, resim, kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermek için sahneye çıktı. Bu sırada alanda bulunan çocuklar "Tatil yap, tatil yap" şeklinde hep bir ağızdan bağırdı.

 

Bunun üzerine Vali Şahin çocuklara seslenerek, "Sizleri çok seviyoruz. Hepinize başarılar diliyorum,. İnşallah gerektiğinde tatil yapacaksınız ama biz sizin eğitiminize, geleceğe iyi hazırlanmanıza önem veriyoruz. Sizlere en faydalı olanı yapmaya çalışıyoruz. Sadece ondan emin olun yeter size" dedi. Ardın Kadir Topbaş'da yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül verdi.

 

ŞAHİN VE TOPBAŞ ENGELLİ MEHTERAN TAKIMIYLA FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

 

Dha sonra engellilerden oluşan mehteran takımı sahne aldı. Engelli mehteran takımı şölen alanında bulunanlar tarafından uzun süre alkışlandı. Vali Şahin ve İBB Başkanı Topbaş sahneye çıkarak mehteran takımındakileri tek tek tebrik ederek fotoğraf çektirdi.

 

POLİS KÖPEK GÖLGE'NİN ŞOVU

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne Çevik Kuvvet Köpek Eğitim Merkezine bağlı toplumsal olaylara müdahale köpeği Gölge sahneye çıktı. Gölge köpek yaptığı gösteriyle çocuklardan büyük ilgi gördü.

 

VALİ 1 MAYIS SORUSUNU YANITSIZ BIRAKTI

 

Düzenlenen şölenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Şahin, "23 Nisan coşkuyla kutlanıyor. Hava biraz yağışlı olduğu için bugün istediğimiz gibi programın tamamını gerçekleştiremedik. Format son yıllarda değişti biliyorsunuz. Daha çok coşkuyla eğlenceyle, çocukların birlikte eğlenerek kutladığı bir bayram haline dönüştü. Bugün de hem içeride ki programda hem de sonrasında çocuklar eğlenecekler. Tüm çocukların 23 Nisan bayramını tebrik ediyorum" dedi.

 

Vali Şahin, 1 Mayıs hazırlıklarının sorulması üzerine ise "Daha sonra konuşuruz onları" şeklinde yanıt verdi.

 

Gülseli KENARLI - İdris TİFTİKCİ / İstanbul

 

Doğan Haber Ajansı
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim