Öğretmen Diyarı

Cizre\'de okul yakma eylemi

Doğuda yaşanan terör olaylarının ardı arkası kesilmek bilmiyor. Yine bir törör haberimiz var siz okuyucularımızla paylaşmak istedik.Cizre'de yaşanan olayda okulların açılmasını fırsat bilen teröristler okul yakma eylemlerine başladılar.Okulları yakıp eğitime balta vurdular.Okula düzenlenen saldırıda molotof kokteyli atıp ses bombası atıp okula büyük çapta maddi hasar verdiler. Okula yapılan saldırıları kimin düzenlediği bulmak için büyük çapta araştırma başlatıldı. Haberin devamı ve gündemdeki haberleri yakından takip etmek için sitemiz Memuruz.net'ten ayrılmayınız.

Kürtçe eğitim veren okulların mühürlenmesi sonrası YDG-H'li gruplar Cizre'de bulunan 4 okula molotof kokteyleriyle saldırarak zarar verdi.

Cizre'de açılan Kürtçe okulların mühürlenip kapatılmasını protesto ettiği iddia edilen PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'li grup okullara molotof ve benzinle saldırı düzenledi. Yüzleri maske ile kapalı olduğu belirtilen saldırganlar, Cudi ve Sur mahallelerinde bulunan Nur Atatürk Lisesi, Fatih İlk ve Ortaokulu, İstiklal İlkokulu ve İsmail Ebuliz İlkokulu'na molotoflar atıp, benzin dökerek ateşe verdi. Saldırganlar yangına müdahale edecek olan itfaiye ekiplerinin geçişlerini engellemek için yollara da barikatlar kurup, geçişlerini engellemeye çalıştı. Olay yerine giden polis ekiplerine ses bombası, motolof ve taşlı saldırıda bulunuldu.


Polis, saldırgalara gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangınlar güçlükle kontrol altına alınırken, okullarda büyük çapta hasar meydana geldi. Bazı okullardaki masa ve sıralar ile kitaplar yanarak kullanılamaz hale geldi. Yangın söndürme çalışmalarına vatandaşların da kovalarla su taşıyarak destek verdiği görüldü.


Cizre'de diğer okulların çevresinde polis geniş çaplı önlem aldı. Okullara saldıranların yakalanması çalışma başlatıldı.

Anahtar Kelimeler:
Cizrede Okul Yakma Eylemi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol