Öğretmen Diyarı

Cep telefonunun şarjı olmayan ABD\'ye uçamayacak

ABD'ye uçacak yolcuların, bundan sonra cep telefonlarının ve diğer elektronik cihazlarının şarjı olduğundan emin olmaları gerekebilir. Zira ABD'nin havalimanı güvenlik kontrolüyle ilgili yeni düzenlemesine göre yolculardan artık cep telefonlarını ve mobil cihazlarını açmaları istenebilecek.

ABD'nin geçtiğimiz hafta, uçuşlardaki güvenlik kontrollerini artıracağını açıklamasının ardından yeni bir takım önlemler getirildi. Amerikan Ulaşım Güvenliği Yönetimi'nin internet sitesinden yaptığı duyuruda, yeni önlemlerden biri şu ifadelerle yer aldı:

"Güvenlik kontrolleri sırasında yetkililer, yolculardan cep telefonları dahil bazı elektronik cihazları açmalarını isteyebilir. Yolcunun, söz konusu cihazın bataryası olmadığı için açamaması durumunda bu cihaz uçağa alınmayacak. Bu durumda yolculara bazı ek güvenlik önlemleri uygulanabilecek."

Duyuruda bu uygulamanın hangi havalimanları için geçerli olacağı belirtilmedi ancak geçtiğimiz hafta İngiliz havalimanlarından ABD'ye giden yolcuların cep telefonlarıyla ilgili fazladan güvenlik uygulamalarına tabi tutulduğuna dair haberler çıkmıştı. Belçika'dan da benzer şekilde haberler gelmişti.

Amerikan Ulaşım Güvenliği, Güvenlik kontrolleri, cep telefonları
\"Memurlar.Net\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim