Öğretmen Diyarı

Çarpıcı detay ortaya çıktı!

Şehit Astsubay Mehmet Yalçın Nane’nin son anları ile ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Şehit Yalçın Nane, ateş etmek istemiş ama..

IŞİD terör örgütünün önceki gün Kilis Dağı Hudut Karakolu'nda görevli askerlere yönelik saldırıda Astsubay Mehmet Yalçın Nane'nin nasıl şehit düştüğünün ayrıntıları ortaya çıktı. 


 IŞİD ile çatışmada yer alan ancak ismini vermek istemeyen bir asker, şehit Astsubay Mehmet Yalçın Nane’nin vurulduğu anı anlattı. IŞİD militanlarının bir anda ateş açtığını söyleyen asker, yaşananları şöyle aktardı:


SİLAHI TUTUKLUK YAPTI


“Kısa süreli bir panik ortamı oluştu. Bu sırada IŞİD’in 2 keskin nişancısı ayağa kalkanı vurdu. Şehit komutanımız Mehmet Yalçın Nane, ZPT denilen zırhlı aracın arkasında belli bir süre bekledi. 


Ateşin kesilmemesi üzerine mevzi alarak ateş etmek istedi fakat silahı tutukluk yaptı. Bunun üzerine geri dönerek askerlerden silah istedi. Silahı aldıktan sonra ayağa kalktı, bu esnada elinden vuruldu ve yere düştü. Kalkmaya çalıştığı sırada IŞİD’in keskin nişancıları tarafından göğsünden vuruldu.”


O IŞİD'LİLERİN HEPSİ ÖLDÜRÜLDÜ


Kilis’te Astsubay Yalçın Nane’nin şehit düştüğü, 2 askerin de yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren 5 kişilik DAEŞ militanlarının öldürüldüğü resmi olarak açıklandı.


20 GÜN SONRA BABA OLACAKTI


Suriye sınırında DAEŞ terör örgütü kontrolündeki bölgeden açılan ateşle şehit olan Astsubay Yalçın Nane'nin cenazesi Gaziantep Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Nane'nin bir yıllık evli olduğunu ve eşi Seher Nane'nin 20 gün sonra doğum yapacağı öğrenildi.

 

piramithaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol