Öğretmen Diyarı

'Canlı bomba' endişesi kutlamayı iptal ettirdi
 Adana'da bir grup, canlı bomba istihbaratı nedeniyle 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın Tertip Komitesi tarafından iptal edilmesine rağmen Uğur Mumcu Meydanı'nda kutlama yapmak istedi.
Meydanın girişlerini kapatan polis, alana girmek isteyen gruba biber gazı ile müdahale etti. Ara sokaklara kaçan gruplarla polis arasında kovalamacalar yaşanırken olaylarda 9 kişi gözaltına alındı. Biber gazından etkilenen 2 kişi özel araçla hastanelere kaldırılırken bölgeye gelen HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş polisle konuşarak gözaltına alınan kişilerin serbest bırakılmasını istedi.

Daha sonra bir açıklama yapan Beştaş, işçilere karşı uygulanan sömürünün her zaman karşısında olacaklarını belirterek, "Özel istihdam büroları adı altında haftaya meclise gelecek olan yasa tasarısına göre artık güvencesiz bir iş dönemi başlayacak. Bundan en büyük zararı emekçiler görecek. Bu yasaya karşı da önümüzdeki günlerde hem mecliste hem alanlarda sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. İnsanların kiralanmasına ve hiç bir güvence olmadan yaşamalarına devam ettirme düzeni asla demokratik bir düzen olamaz" diye konuştu.

Açıklamanın ardından grup dağıldı.
Doğan Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim