Öğretmen Diyarı

Cani anneden kan donduran itiraflar

Evlilik dışı ilişkisinden dünyaya getirdiği bebeği ölünce 8 ay evin boş bir odasında bekleten, bu sürede otellerde kalıp erkeklerle ilişkiye giren anne, çürüyen bebeğinin cesedini bir poşet içinde çöpe attığını itiraf etti.


Etimesgut’un 30 Ağustos Mahallesi’nde, 23 Ocak günü çöplerin arasında çürümüş bir bebek cesedi bulunması üzerine Cinayet Büro Amirliği ekipleri, harekete geçti. Yapılan araştırma sonrasında bebeğin 1 aylık kız çocuğu olduğunu belirleyen ekipler, araştırmalarını derinleştirerek, tahmin edilen zaman diliminde Ankara'daki hastanelerin doğum kayıtlarına ulaştı. Ekipler, daha sonra yaklaşık bin adrese giderek araştırma yaptı. Cinayet Büro, 3 Nisan 2013’te bir kız bebek dünyaya getiren ve Etimesgut’ta oturduğu öğrenilen Zeynep Ö. (22) ismi üzerinde yoğunlaştı. Polis ekipleri, Zeynep Ö.’yü Çankaya'da çalıştığı gece kulübünde gözaltına aldı.

Emniyetteki ifadesinde itirafta bulunan Zeynep Ö., Tokat'ta 15 yaşında evlendiğini ve 16 yaşındayken bir çocuğunun olduğunu, gördüğü şiddet nedeniyle de 2013’te kocasından boşandığını söyledi. Boşandıktan sonra Ankara’ya yerleştiğini, para karşılığı erkeklerle cinsel ilişkiye girdiğini ve hamile olduğunu bilmediğini anlatan Zeynep Ö., bebek 4 aylık olunca da aldıramadığını belirtti. 

Etimesgut’taki evinde yaklaşık bir aylık olan bebeğini emzirirken uyuduğunu ve kalktığında bebeğinin nefes almadığını fark ettiğini anlatan Zeynep Ö., onu evin boş bir odasındaki koltuğa koyup, üstünü de örttüğünü söyledi.


8 AY BEKLETTİ

Sonraki 8 ay boyunca evin kirasını aksatmadan ödediğini, otellerde kalarak erkeklerle para karşılığı ilişkiye girmeye devam ettiğini dile getirdi. Zeynep Ö., ocak ayında eve gelerek, eşyalarını bir spotçuya sattığını, çürüyen bebeğinin cesedini de bir poşete koyarak çöpe attığını itiraf etti. Polisin çalışmaları sonrası gözaltına alınan Zeynep Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

\"Hürriyet\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim