Öğretmen Diyarı

Çanakkale'de Bir Okul'da Bayrak Skandalı
 Çanakkale Memleket Haber'de yer alan haberde Çanakkale'de yaşanan SKANDAL ortaya çıktı. Bugün 101. yılını kutladığımız Çanakkale Zaferinin yıl dönümünde üstelik Çanakkale'de bu olayın yaşanması, Bu bayrak bu vatan için uğruna can veren şehitlerimizin kemiklerini sızlattı.
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi kutlamaları nedeniyle kamu kuruluşları, okullar kısaca tüm Çanakkale Türk Bayrakları ile donatıldı. Donatıldı donatılmasına ama Çanakkale'de duyarlı bir yurttaşın çekip paylaştığı fotoğraf bir skandalı da ortaya çıkardı. Uğruna yüzbinlerce şehit verdiğim Türk Bayrağımız, Şanlı Türk Bayrağımız altından kesilerek asılmış okula. O fotoğraf asıldığı okul ise Çanakkale İmam Hatip Ortaokulu...

O fotoğrafa sosyal medyada tepki yorumları yapıldı. Çanakkale İmam Hatip Ortaokulu yöneticilerinin nasıl kesilmiş bir bayrak astığı sorgulandı. Yorumlar yapıldı, sert eleştiriler getirildi. Kasıtlı veya değil, Çanakkale, zafer gününde TRT’de uygulanan sansürü, kumanyaları ile birlikte çevre illerden getirilen konuklardan sonra İmam Hatip Ortaokulu’na asılan kesik Türk Bayrağı’nı da gördü.

Bu olayın ve duyarlı vatandaşın çekip paylaştığı fotoğrafın sonucunun nereye uzanacağını merakla bekliyorz ve soruyoruz.

Kaynak: KamuGundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol