Öğretmen Diyarı

ByLock kriteri değiştirildi: 'Bir kereden bir şey olmaz!'
KAFALARI KARIŞTIRDI

Kamu kurum,  kuruluşları TSK ve Emniyet’ten ihraç ve açığa almalarda en önemli kriter FETÖ’nün özel iletişim sistemi ByLock olurken, EGM’nin yeni talimatı kafaları fena karıştırdı. FETÖ’nün üst düzey elemanları arasında iletişim kurmak isin kullanılan ByLock programı ile ilgili bu güne kadar on binlerce kişi hakkında işlem yapılırken, EGM’nin talimatı gözleri daire başkanlarına çevirdi. ByLock programını yüklemek ve 25’ten az kullanmanın suç kapsamından talimatla çıkarılması soru işaretlerini artırdı.

BAKAN VE GENEL MÜDÜRÜN BİLGİSİ DIŞINDA

Kulislerde dillendirilen iddialara göre, söz konusu talimat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un bilgisi dışında hazırlandı. EGM’de ki kripto FETÖ elemanları tarafından hazırlanan yeni kriter soylu ve Altınok’a bilgi verilmeden ve onayı alınmadan gereğinin yapılması için illere gönderildi. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nde de duyulan söz konusu talimat krize neden olurken, olayla ilgili araştırma başladı.

MİT KIRMIŞTI

FETÖ elemanları arasında iletişimde kullanılan ByLock programı Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından deşifre edilmişti. Söz konusu programa girmek için FETÖ’de elemanı olmanın yanı sıra abiler tarafından ilgililerin telefonlarına  yüklemesi yapılıyordu. Ayrıca programı çalıştırmak için de en az 3 FETÖ elemanın referansı gerekiyordu.KAYNAK- AVAZTURK 
Anahtar Kelimeler:
BylockEmniyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim