Öğretmen Diyarı

BÜTÜN EBEVEYNLERİN DİKKATİNE! Buna benzer ayakkabıları/terlikleri çocuklarınıza giydirmeyin.
Anne, Kızının Ayaklarını 30 Dakikada Mahveden Ayakkabılar Hakkında Bütün Ebeveynleri Uyarıyor.
Çocuğunuzun doğum günü hazırlıkları gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Evin süslenmesi, pasta vb. derken insan çok yoruluyor. Çocuğunuz hediyelerini açarkenki suratlarında mutlu ifade ise hepsine değiyor.

Hepimiz çocuklarımız için en iyisini istiyoruz. Bunu söylemeye bile gerek yok. Çocuklarımıza zarar verecek hediyelerden hepimiz kaçınıyoruz. Büyük markalardan ayakkabı aldığımızda içimiz rahat bir şekilde eve dönüyoruz. Çünkü biliyoruz ki çok sağlıklı bir şey yaptık. Ancak, bunun tersini kanıtlayan bir gelişme yaşandı. İngiltere’nin Blackpool şehrinde yaşanan bir olay herkesi şok etti.

Lisa Connor doğum günü için kızına pembe renkteki yarı saydam plastik ayakkabılardan aldı. Ertesi gün 2 yaşındaki kızına hediyesini verdi. Kız giyer giymez hem doğum günü partisi mahvoldu hem de yara içindeki ayakları. Anne şimdi bütün ebeveynleri bu ayakkabılar konusunda uyarıyor.
2 yaşındaki Esme yarı saydam plastik ayakkabılarını sadece yarım saat giydikten sonra birden ağlamaya başladı. Annesi Lisa’ya koştu ve annesi kızının ayaklarının kan içinde olduğunu görünce şok oldu.

Lisa Connor, Metro UK’ye, “Esme çok gergindi. Sadece yarım saat bunları giydikten sonra ayaklarına olanlara inanamıyorum. Sonuçta bu ayakkabılarla saatler boyu durmadan koşmamıştı. Evin etrafında telaşlı bir şekilde gezdiğini gördüm ve sonra ağlayarak yanıma koştu.” dedi.

jellytr
Lisa, her yeni ayakkabının olduğu gibi bunların da en fazla ayağına vuracağını düşündüğünü söyledi. Ancak anne biliyordu ki bu hiç de sıradan bir yeni alınan ayakkabı vakası değildi. Kızının ayakları kan içindeydi.
Esme’nin babası kızı sakinleştirmek için yanına geldi ama kızın doğum günü partisi mahvolmuştu artık.

Ayakkabıları aldıkları ABD’de zincirleri olan ünlü ayakkabı mağazası Next, ayakkabıları incelemek için geri aldı. Lisa ise bu markanın benzer ayakkabı satışlarını tamamen durdurmasını istiyor.

Lisa, “Diğer anneler fotoğrafları gördükten sonra beni mesaj yağmuruna tutarak, onların da benzer problemlerle karşılaştıklarını söylediler. Umarım ki birinin daha başına gelmez.” dedi.

Next yaptığı basın açıklamasında daha önce buna benzer bir sorunla hiç karşılaşmadıklarını söylediler.

jellytr2
Yazıyı tanıdığınız bütün anne babalarla paylaşarak, onların çocuklarının da başına benzer bir olay gelmemesi için önlem almalarında yardımcı olun.
Kaynak:www.newsner.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol