Öğretmen Diyarı

'Burası Cemaat Okulu mu' Diyerek Öğretmenleri Darp Etti

Cemaat Okulu Diye Öğretmenleri Darp Etti

Ankara'nın Sincan ilçesinde öğle saatlerinde iddiaya göre elinde kerpeten olan bir şahıs temel liseye dönüşen Sincan FEM Dershanesi’ne gelerek camları kırdı ve içeri girdi. İçeride 'Burası Cemaat Okulu mu' öğretmenlere saldırmaya başladı. Öğretmenleri darp eden şahıs 'yine geleceğim' diye orada bulunanları tehdit ederek okuldan ayrıldı. Olay sonrasında hastaneye giden öğretmenler darp raporu aldı.

Bir Yılda 6 Defa MEB Denetimi

Bu esnada Milli Eğitim Bakanlığı’ndan görevlilerin okulda denetim yaptıkları bildirildi. Bu sene her hangi bir eksik olmamasına rağmen okula 5-6 defa denetime gelinmesini eleştiren okulun öğretmenlerinden Ökkeş Bayır, "Bu şekilde bizi yıldırmaya çalışıyorlar. Biz yıllardan beri Sincan halkına hizmet ediyoruz. Bugünkü nefretin köpürttüğü kötü saldırı ile bu olumsuzluğu yaşadık. Biz aynı şekilde Sincan halkına hizmete devam edeceğiz." Açıklamasında bulundu.

Öğretmenlerin olayı polise haber vermesinin ardından olay yerine gelen polis saldırganın kimliğinin tespit edildiğini bildirdi.

Olay anını anlatan Matematik Öğretmeni Ahmet Kaplan, "Aşağıda bir ses duyduk ve kaza olduğunu zannettik. O esnada adamın birisi içeri girdi. Elinde kerpetenle camı parçaladı. Tekrar geleceğini söyleyerek çıktı, gitti." Diye konuştu.

Kerpetenle Sırtına Vurdu

Şahsın saldırısına uğrayan öğretmenlerden biri olan coğrafya öğretmeni Adem Serter de, "İçeriye girer girmez, hiçbir şey diyemeden beni yere yıktı. Sırtıma kerpetenle vurdu. Hocalarım geldi, ayırmaya çalıştılar." İfadelerini kullandı.

 

kaynak:sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol