Öğretmen Diyarı

Bulunan enkaz kayıp Malezya uçağına  mı ait
Madagaskar yakınlarında bulunan bir enkazın, 17 ay önce 239 kişiyle esrarengiz şekilde kaybolan Malezya uçağına ait olabileceği iddia edildi.
 
Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur’dan 239 kişiyle Çin’in başkenti Pekin’e giderken 8 Mart 2014’te Güney Çin Denizi üzerinde kaybolan ve izine rastlanmayan Malezya Havayolları’na ait MH370 sefer sayılı uçağın akıbetiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.
 
 
 
Hint Okyanusu’ndaki Madagaskar adasının doğusundaki Reunion Adası'nda bulunan iki metrelik bir metal parçanın kayıp uçağa ait olabileceği öne sürüldü.
 
YOLCU YAKINLARI 1.5 YILDIR PERİŞAN
Fransa'ya ait Reunion Adası'nda dün deniz kabuklarıyla kaplanmış halde bulunan parçanın uçağa ait olup olmadığı konusunda tespitte bulunmak üzere Malezya'dan uzmanlar adaya gönderildi.
 
Sahil temizleme çalışması sırasında bulunan enkaz parçasının, uçak kanadına ait olduğu sanılıyor. Dünyadaki uçuşlar hakkında bilgi veren Flight-Report da Twitter hesabından duyurduğu haberde, adada bulunan parçanın MH370'in sağ kanadına ait olduğunu iddia etti.
 
 
 
Malezya Başbakanı Necip Rezak da bulunan parçanın, "büyük ihtimalle" bir Boeing 777'ye ait olduğunu söyledi. Rezak, "Ancak MH370 olup olmadığını henüz belirlemedik" diye ekledi. Malezya Ulaştırma Bakan Yardımcısı Abdulaziz Kapravi de, "Bir Boeing 777'e ait olduğu kesin gibi. Başmüffetişimizin bana söylediği bu" dedi. Malezya Ulaştırma Bakanı Liow Tiong Lai ise, “Sonuçta hangi tür enkaz bulunursa bulunsun onun MH370'e ait olup olmadığını anlamak için teyit etmemiz lazım. Bu nedenle konuyu araştırmak üzere bir ekip yolladık ve en kısa zamanda bir sonuç alacağımızı umuyoruz” demişti.
 
 
 
Reunion Adası'nda bulunan parça Avustralya medyasında ilk haber olarak yer aldı. Parçanın MH370'e ait olma ihtimalinin yanı sıra daha önce 1996'da düşen Etiyopya Havayollarına ya da 1987 yılında düşen Güney Afrika Havayollarına ait uçakların parçası olabileceği de öne sürüldü.
 
EN GİZEMLİ HAVACILIK OLAY
Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 8 Mart 2014'te 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile kaybolan MH370 sefer sayılı Malezya uçağından halen haber alınamıyor.
 
Malezya Havayolları’na ait uçak, somut bir ipucuna dahi ulaşılamaması nedeniyle  en gizemli havacılık olaylarından biri olarak gösteriliyor.
hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim