Öğretmen Diyarı

Bugün Okulların Tatil Olduğu İller

İstanbul Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 11 Çarşamba günü 1 gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

 

 

ANKARADA EGİTİME 1 GÜN KAR ENGELİ

 

BURDUR'DA DA OKULLAR TATİL

 

Burdur ve ilçelerinde kar yağışı nedeniyle okullara 1 gün ara verildi.

 

Burdur ve ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle Burdur ve tüm ilçelerinde Burdur Valiliğinin aldığı karara göre ilk, orta ve lise dengi okullar 1 gün tatil edildi.

 

DENİZLİ'DE DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

 

Denizli'nin merkez Pamukkale ve Merkezefendi'yle beraber Buldan, Bozkurt, Çardak, Çal, Çameli, Çivril Özdemir Mahallesi, Honaz ve Kale ilçelerinde eğitim ve öğretim bir günlüğüne (Çarşamba) tatil edildi.

 

Valilik bu ilçelerde engelli ve hamile memurların da idari izinli sayıldığını açıkladı.

 

ÇANAKKALE (İLÇELER)

 

Çanakkale'nin Yenice İlçesi'nde bugün tatil olan ilk ve orta dereceli okulların 11 Şubat Çarşamba günü de tatil edildiği açıklandı. Olumsuz hava koşulları kent genelini olumsuz etkilerken, Çan İlçesi'nde dokuz köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi.

 

KONYA (İLÇELER)

 

Taşkent ve Derebucak İlçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildi.

 

Konya Milli Eğitim Müdürlüğü, Taşkent ve Derebucak ilçelerinde dün geceden bu yana aralıksız süren kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların 1 gün olmak üzere yarın tatil edildiğini açıkladı.

 

Derebucak İlçe Kaymakamı Bülent Ay, yaptığı açıklamada, şehir merkezi ile ilçeye bağlı taşra mahallelerinde bugün sabahtan itibaren etkisini göstermeye başlayan yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime yarından geçerli olmak üzere 1 gün süreyle ara verildiğini söyledi.

 

İlçe merkezi ve bağlı mahallelerde kar yağışının sabahtan itibaren durmadan devam ettiğini ve kar kalınlığının bölgede yer yer 50 ila 60 santime ulaştığını aktaran Kaymakam Ay, yoğun kar yağışına rağmen bölgede yolların ulaşıma açık olduğunu, Derebucak İlçe Belediyesi ile Konya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı karla mücadele ekiplerinin ilçe genelinde müşterek yürüttüğü çalışmaların 24 saat durmadan sürdüğünü belirtti. Kaymakam Ay, yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle bölgede güvenlik ve tedbir amaçlı olarak yarından geçerli olmak üzere okulları 1 gün süreyle tatil ettiklerini aktardı.

 

MANİSA(İLÇELER)

 

Manisa’nın Kula ilçesinde, elverişsiz hava koşulları nedeniyle yarın okullar 1 gün tatil edildi.

 

Kula Kaymakamı Murat Güven yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle okulların bir gün tatil edildiğini açıkladı. Güven, "İlçe genelindeki kar yağışının etkili olması nedeniyle eğitime tabi öğrenciler için okullar 11 Şubat tarihinde bir günlük ara verildi" dedi.

 

UŞAK

 

Uşak'ta, 3 ilçede eğitime bir gün ara verildi. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağını bildirmesi üzerine toplanan Hıfzısıhha Kurulları, Eşme, Ulubey ve Sivaslı ilçelerinde 11 Şubat Çarşamba günü eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

 

KOCAELİ

 

Yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sistemle eğitim verilen okullar ile Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim ve öğretime 11 Şubat Çarşamba günü ara verildi. 

 

Olumsuz hava koşullarının etkili olduğu Kocaeli il genelinde taşımalı sistemle eğitim verilen okulların 11 Şubat Çarşamba günü tatil edildiği duyuruldu. 

 

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sadettin Hülagü de kar kalınlığının yarım metreye ulaştığı Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde bulunan Tıp Fakültesi’nin 11 Şubat Çarşamba günü tatil kararı aldığını twitter hesabından duyurdu.

 

sgkrehberi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol