Öğretmen Diyarı

Bu kadarı şok etti!

Osmaniye Belediyesi'ne gelen Suriyeli kanının taşıdığı kutudan bebek cesedi çıktı
Osmaniye Belediyesi’ne gelen Suriyeli bir kadın, binaya girerken elindeki karton kutuyu, X-Ray cihazına bıraktı. Ekranda kutunun içerisinde bebek cesedi olduğunu gören kadın güvenlik görevlisi şoke oldu.

 

ACILI ANNE ÇARESİZCE BEKLEDİ!


Acılı kadın bebeğinin cansız bedeni başında çaresizce bekledi.
Ülkesindeki iç savaştan kaçarak geldiği Osmaniye`de yaşamaya başlayan 26 yaşındaki Rağde Elrifaielvezir, yakınlarıyla birlikte dün saat 16.00 sıralarında elinde bir kutuyla Osmaniye Belediyesi`ne geldi. Kapıda bekleyen özel güvenlik görevlileri, Türkçe bilmeyen Elrifaielvezir’den kutuyu X-Ray cihazına bırakmasını istedi. Kutu cihazdan geçerken kadın görevli ekranda kutunun içerisinde bebek cesedi olduğunu fark etti. Kısa süreli şok yaşayan görevlinin ihbarı üzerine belediyeye polis geldi.


BEBEĞİN ÖLÜM RAPORU VAR!

Polisler, AFAD tarafından verilen tanıtım kartı kontrol edilen Rağde Elrifaielvezir`in Humus doğumlu olduğu ve Osmaniye`de sığınmacı olarak yaşadığını belirledi.

Genç kadının Türkçe bilen yakınları Elrifaielvezir`in Adana`da özel bir hastanede doğum yaptığını ve 26 gün sonra bebeğin öldüğünü, hastanedeki görevlilerin kendilerine defin işlemleri için Osmaniye Belediyesine gitmesini söylemeleri üzerine cesedi bir kutuya koyarak dolmuşla Adana`dan Osmaniye`ye geldiklerini belirterek, “Bebeğin ölüm raporu var” dedi.

Polis tarafından incelenen rapora göre bebek dün saat 11.30′da ölmüş ve ölümü ‘Doğal ölüm’ diye belirtilmiş. Bebeğin cesedi daha sonra belediyeye çağırılan cenaze aracına konularak götürüldüğü Osmaniye Asri Mezarlığı’nda ailesi tarafından toprağa verildi.

Kaynak: Hürriyet

Anahtar Kelimeler:
bu kadarı şok etti

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol