Öğretmen Diyarı

Bu il'lerimize Yağış Tatili

DHA - AA
Ardahan Valiliği, 11 Kasım’da akşam saatlerinde başlayıp etkisini artıran kar yağışı nedeniyle Ardahan merkez ve merkeze bağlı köyler ile Göle, Hanak, Damal, Posof ve Çıldır ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların, 13 Kasım Cuma günü de tatil edildiğini açıkladı. Rize'nin İkizdere ilçesinde ise etkili olan yağış nedeniyle taşımalı eğitim ve öğretme bir gün ara verildi.

Kar yağışı ve fırtınanın önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtilen açıklamada "İlimizde meydana gelen yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi oluşturuldu. Kar yağışı ve fırtınanın önümüzde ki günlerde de devam edeceği değerlendirildiğinden, yollarda mahsur kalan vatandaşlarımız 122 Alo AFAD ile 0478 211 3428 numaralarına başvurabilirler" denildi.
Rize’de yağış nedeniyle eğitime ara

Rize'de etkili olan şiddetli yağış nedeniyle İkizdere ilçesinde taşımalı eğitim ve öğretime 13 Kasım’da ara verildiği bildirildi.

Yağışın devam etmesi ve yol açma çalışmalarının sürmesi nedeniyle ilçede, Yatılı İmam Hatip Lisesi dışındaki ilk, orta ve liseler eğitime 13 Kasım’da ara verecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol