Öğretmen Diyarı

BU İL'İMİZDE DOKTORLARDAN TOPLU İSTİFA

Hakkari Şemdinli’de görev yapan 9 uzman doktordan 5’i terör olaylarının başlaması ile birlikte istifa etmişti. Alınan haberlere göre, kalan 4 doktordan 3’ü de önceki günkü patlamadan sonra ayrıldı.

Bölgede son aylarda yoğunlaşan terör eylemleri ile birlikte birçok doktor, can güvenliği endişesiyle istifa ederek devlet hastanelerindeki görevlerini bırakmış durumda.

Şemdinli Devlet Hastanesinde terör olaylarından önce 9 uzman doktor olmak üzere 50 personel görev yapıyordu. Son 3 ay içinde 8 doktor istifa ederken, çalışan personel sayısı ise toplamda 50’den 10’a kadar düştü.

Hastanede Acil Servis Hemşiresi olarak görev yapan Fidan Demir yaşananları şöyle anlattı:

“Ağustos ayından önce hastanemizde üroloji, çocuk hastalıkları servisi, genel cerrahi, diş hastalıkları, kadın doğum, kulak - burun - boğaz, diş polikliniği, göz hastalıları ve ortopedi uzmanları hastanede hizmet veriyordu.

Hastanede 50 sağlık personeli vardı. 9 uzman doktor, 7 hemşire ve 3 pratisyen doktor görev yapıyordu. Terör olayları başladığında ilk önce ortopedi servisinin doktoru görevden ayrıldı. Daha sonra sırasıyla üroloji, kadın doğum servisindeki doktorlar ve hemşireleri ayrıldı. En son iki gün önce gerçekleşen patlamayla birlikte çocuk hastalıkları ve kulak - burun - boğaz doktoru diş hekimi hastaneye gelmedi. Şu an sadece genel cerrahımız çalışıyor. Ayrıca 2 hemşire ve 3 pratisyen hekim ile hizmet vermeye çalışıyoruz. Çok ağır olmadığı müddetçe hastalar da gelmiyorlar. Geldiklerinde ise başka hastaneye sevk ediyoruz.”

Bombalı saldırıda hastane zarar görmüştü

Şemdinli ilçesinde önceki gün emniyet ve hükümet konağına yapılan bombalı saldırıda hasar gören Hastane kullanılamaz hale gelmiş, devlet hastanesinin başta lojmanları, acil servis, yeni doğan ünitesi, ameliyathane, yoğun bakım ve diyaliz servislerinin kapı ve pencereleri zarar görmüştü.

 

http://memurunyeri.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim