Öğretmen Diyarı

Bu hikayeler yarım kaldı!

Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin hepsinin bir hikayesi vardı. İşte yarım kalan hikayeler...
Emek Partisi İstanbul Beyoğlu ilçe yöneticisi olan Gökmen Dalmaç (38), geçen yıl eylülde Firdevs Tat Dalmaç ile evlenmişti. Devrimci Trabzonsporlular grubuna üyeydi.

HDP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Kübra Meltem Mollaoğlu da (45) kurbanlar arasındaydı. Mollaoğlu, Twitter hesabından önceki gün İstanbul'da Selahattin Demirtaş ile yan yana çekilmiş fotoğrafını paylaşmıştı.

HDP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Deniz, İzmir'de mali müşavirlik yapıyordu. Patlamada kardeşi de yaralandı.

İstanbul Okmeydanı'nda oturan ve "Meryem Ana" olarak tanınan 70 yaşındaki Meryem Bulut, HDP Şişli İlçe Teş- kilatı'nda çaycılık yapıyordu. Bulut, Kobani'de 4 torununu kaybetmiş, Ankara'ya Barış Anneleri grubuyla gitmişti.

Eski EMEP Eskişehir İl Yönetim Kurulu Üyesi olan Korkmaz Tedik (30), Antalya'dan Ankara'ya gitmişti.

Patlamada Aydınlı Elif Kanlıoğlu (21) da yaşamını yitirdi. Kanlıoğlu'nun EMEP'li il yöneticisi Ümit Kanlıoğlu'nun kızı ve Mersin Üniversitesi öğrencisi olduğu öğrenildi.

Tuncelili olan ve İzmir'de yaşayan Mesut Mak (30) ise geride bir kız çocuğu bıraktı. Emek Gençliği Mersin İl Başkanı olan Şebnem Yurtman, Mersin'den Ankara'ya giden kafile içindeydi. 20 yaşındaki Ali Deniz Uzatmaz da Emek Gençliği üyesiydi. Şebnem Yurtman'la birlikte Mersin'den Ankara'ya gitti ve aynı kaderi paylaştı.

Eğitim Sen İstanbul Kadınlar Sahnesi oyuncusu olan Şirin Kılıçalp ise Konya'nın Kulu İlçesi'nde öğretmendi. Antakya'dan Ankara'ya giden Necla Duran ise Kobani eylemlerinde boy göstermişti.

FİLİSTİNLİ AHMED DE ÖLDÜ

Antakya'da savaş karşıtı Yaşam Hakkı Meclisleri üyesi Filistinli Ahmed Alkhadi'nin üzerine Halkevleri bayrağı serildi ve Hanzala kartpostalı bırakıldı. Nezahat Atılğan, eşi İbrahim Atılğan ve 9 yaşındaki oğlu Veysel Atılğan'ı patlamada kaybetti. Hastane önünde ağıtlar yakan Atılğan, "Yavrum seni nasıl toprağa vereceğim? Yavrum..." diye feryat etti.

Habertürk
 
 
Anahtar Kelimeler:
bu hikayeler yarım kaldı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim