Öğretmen Diyarı

Bu hafta vizyona giren filmler


Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak

Yönetmen: Francis Lawrence

Oyuncular: Jennifer Lawrence, Woody Harrelson, Liam Hemsworth

Tür: Aksiyon, dram, bilim kurgu

Geçtiğimiz yıl izlediğimiz Açlık Oyunları serisinin ikinci filmi olan Ateşi Yakalamak bu hafta vizyona giriyor. 74. Açlık Oyunlarını kazanan Katniss Everdeen'in başını felaketler bir türlü bırakmaz. Başkan Snow'un önderliğindeki ülkede Katniss'in kazanması sonucu isyan çıkar. Başkan Snow, isyanı bastırmak için Katniss'i yeniden oyunlara gönderir. Fakat işler bu sefer epey değişecektir. Üçlemenin ikinci filmi yine heyecan ve dram dolu senaryosuyla dikkat çekiyor

Erkek Tarafı Testosteron

Yönetmen: İlksen Başarır

Oyuncular: Mert Fırat, Emre Karayel, Onur Ünsal

Tür: Komedi

Erkek Tarafı Testosteron, sinema filmi olsa da temeli tiyatro oyununa dayanıyor. Beş yıllık bir oyun olan Testosteron, yüksek ilgiyi sinema filmine dönüştürerek karşılamayı planlıyor. Katıldıkları düğünün iptal olmasından sonra soluğu restoranda alan yedi erkeğin muhabbeti üzerine dönen film,kadın erkek ilişkilerine bolca değiniyor.

Ayas

Yönetmen: Emre Konyalı, Mustafa Tuğrul Tiryaki

Oyuncular: Ege Sezer, Ömer Faruk Biçer, Arda Beyaztaş

Tür: Animasyon

Pepee'nin yaratıcıları tarafından yapılan Ayas, bu haftanın çocuk filmi. İstanbul'da tanıdıklarıyla dolu bir apartmanda yaşayan Ayas, filmde hem bizi ailesiyle tanıştırıyor hem de eğitici oyunlar oynuyor. Hollywood animasyonu tadında olmadığı için çocuklardan başkası için pekizlenebilecek bir animasyon türü olmadığını itiraf etmek gerek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol