Öğretmen Diyarı

Bu Görevler, Görevde Yükselme Sınavından Bir Defalığına Muaf Tutuluyor

- Meclis Genel Kurulunda görüşülmekte olan torba Kanun Teklifine, önergeyle eklenen ve kabul edilen bir maddenin fıkrası, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarında görevde yükselme kapsamında atama yapılan müdür kadrolarından bazılarına, bir defalığına sınavsız atama yapılmasını öngörüyor. Yapılan yasal düzenlemeye göre, Kanunun yürürlüğe gireceği tarihten itibaren, Gençlik Merkezi Müdürü ve Yurt Müdürü kadrolarının her birine sadece bir defa olmak üzere görevde yükselme uygulamaları dışında atama yapılacak.

Bu kadrolara, görevde yükselme sınavına tabi olmaksızın, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda öngörülen hizmet süresi ve eğitim şartını taşıyanlar arasından atama yapılabilecek.

Öte yandan, özel Yönetmelikle görevde yükselme uygulaması kapsamı dışında tutulmuş olan "Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü" kadrolarına da, bir defaya mahsus olmak üzere,  657 sayılı Devlet Memurları Kanununda öngörülen hizmet süresi ve eğitim şartını taşıyanlar arasından atama yapılabilecek. Bu şekilde atama yapılması, söz konusu unvanlardaki her bir kadroya sadece bir defa yapılacak.

Söz konusu görevlere bu şekilde atananlardan boşalacak kadrolara yapılacak atamalar ise genel düzenleme usullerine göre olacak. Söz konusu düzenleme

"MADDE 21- 638 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

GEÇİCİ MADDE 13- … (3) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü, Gençlik Merkezi Müdürü ve Yurt Müdürü kadrolarına, her bir kadro için bir defaya mahsus olmak üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun hizmet süreleri ve eğitime ilişkin şartları taşıyanlar arasından atama yapılır." 


\"memurunyeri\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim