Öğretmen Diyarı

Boya fırçası müdüre kaldı

Sedat CENİKLİ

Yenimahalle’deki Öğretmen Kubilay Ortaokulu’nu yeni döneme hazır hale getirmek için gereken maddi desteği göremeyen okul müdürü ile müdür yardımcısı, izne çıkmayıp bir buçuk ayda 4 katlı okulu baştan sona boyadı.


Yenimahalle’deki Öğretmen Kubilay Ortaokulu 12 Haziran’da öğrencilerin karnelerini almasıyla tatile girerken, bakımsız haldeki okulun yeni döneme hazırlanması gündeme geldi.

Duvarları, boyası dökülen; kapı ve pencereleri eskiyen okul için gerekli olan adımın, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce atılmaması üzerine Okul Müdürü Levent Şahin ile Müdür Yardımcısı Sadık Kerim Uzan , 16 Haziran’da piyasa araştırması yaptı. 3 katı 1957’de, 4 katı da 1995’te yapılan iki farklı binadan oluşan okulun boyası için 30 bin TL istenmesi üzerine okul müdürü ile müdür yardımcısı, okulu kendileri boyama kararı aldı.

İlk olarak Okul Aile Birliği’nin desteğiyle boya, fırça ve diğer tamirat işleri için gerekli eşyalar alındı. Daha sonra iki eğitimci, takım elbiselerini çıkarıp, fırçaları ellerine aldı. Öncelik sırasına göre sınıflar boyanırken, bir yandan da tamirat işlemleri yapıldı.


BİR BUÇUK AY ÇALIŞTILAR

Maliyeti 5 bin TL’yi bulan ve bir buçuk ay süren çalışma kapsamında okulun 4 katlı binasının iç kısmı tamamen boyandı, elektrik tesisatı değiştirildi, kamera sistemi takıldı, kapı ve pencereler onarıldı, sınıflar temizlendi. Her katı farklı renklere boyanan okul, yeni bir görünüm kazandı.


İNSANLIK DERSİ VERDİLER

Boya ve tamirat işlemleri sırasında öğretmenlere destek veren mahalle sakinlerinden Mehmet Ali Yücel, “İki idealist öğretmenimiz, bakıma muhtaç okulumuzu gecelerini gündüzlerine katıp, baştan sona yeniledi. Bize insanlık dersi verdiler. Çocuklarımız daha iyi şartlarda eğitim görebilecek artık” diye konuştu.


DİĞER BİNA BAKIM BKLİYOR

Öte yandan 4 katlı binası tamamen yenilenen okulun 3 katlı binası da bakım bekliyor. İki öğretmenin yaptıkları karşısında duygulanan veliler, diğer binanın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ya da Yenimahalle Belediyesi tarafından yenilenmesini istiyor.


Müdür Levent Şahin, okul hizmetlisiyle birlikte tuvaletleri temizleyip, lavaboları ovaladı.

Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol