Öğretmen Diyarı

Borçtan Dolayı Ders Anında Okul Boşaltıldı

Beylikdüzü’nde eğitim verici Ufuklar Koleji, kirasının tertipli ödenmemesi sebebiyle mahkeme kararıyla boşaltıldı 

Eğitim öğretim yılı devam ederken verilen bu karar akıllara unutulmaz “Hababam Sınıfı” filmi serisini getirdi.

Beylikdüzü Kavak Mahallesi Kavak Caddesi üstünde olan Ufuklar Koleji yapı sahibinin kira ödemesini tertipli biçimde alamaması sebebiyle eğitim öğretim yılı içinde mahkeme kararıyla boşaltıldı.Mahkemenin yapının boşaltılmasına ait kararının peşinden öğrencilerin mektep içinde kullandığı defter ve kitaplar başta olmak üzere bütün malzemeler kapı önüne konuldu. Okulun boşaltıldığına ait haberi piyasa veliler ve öğrenciler mektep önüne akın etti. Okullarının arka açılmasını arzulayan öğrenciler hale reaksiyon gösterdi.

“1 EKİM İTİBARİYLE DE HİÇBİR KİRA BORCUM YOK”

Geçen sene mektep yapmak üzere binayı kiraladığını anlatım eden kolej sahibi Ayten Uğur “Binayı okula çevirmek için mühim bir yapım yaptım. Bu yüzden ötürü kirada biraz gecikmeler olmuştu. İki kere ihtar alınca tahliye davası açılmış. Bütün yaz bana hiç bir şey demediler. 1 Ekim itibarı ile de hiç bir kira borcum yok. Dün geldiler tahliye ederiz dediler. Bana hafta sonuna kadar izin verin üç gün içinde çocuklarımı yerleştireyim dedim. Geceleyin bütün eşyaları atarcasına her şeyi çıkarttılar ve kapıyı kilitlediler” dedi.

“ÇOCUKLAR MAĞDUR OLMASIN DİYE YALVARDIM”

Eğitim öğretim zamanının devam ettiğini hatırlatan Uğur, “Sözleşmede olmamasına karşın Ekim, Kasım, Aralık kiralarını peşin öde dediler. Bende 3 kira parasını bulamadım. Ben arka düşünce seziyorum. Ne olur minikler mağdur olmasın diye yalvardım. Savcılığa giderek dava açacağım” diyerek yaşananları anlattı.

“İNSANLAR ÇOCUK OKUTMAK İÇİN YARIŞIRKEN BİNANIN SAHİBİ BUNU YAPIYOR”

Bina malikine reaksiyon işaret eden mektep müdürü Namık Canca “okuma yazma için bütün millet şekilde seferber olmuşken kişiler çocuk okutmak için yarışırken ne yazık ki bu yapının sahibi bunu yapıyor” dedi.Bina hak sahibinden yalvarırcasına iki gündelik zaman istediğini belirten Canca “İki gündelik zaman vermedi bana. Çocuklarımın kitaplarını, defterlerini, kalemlerini, dolaplarını dışarıya attı. Şuanda da gördüğünüz benzeri kapımız kilitli vaziyette. Tabi ki mahkeme kararına saygı duyuyoruz lakin birazda insaflı olmalı insan sebebi ise ortada minikler var. 80 adet öğrencimiz şuanda bu karanlıkta dışarıda bekliyor. Yazık günah değil mi bireyin vicdanı sızlamaz mı?” diyerek hale reaksiyon gösterdi.

HABAM SINIFI DA SOKAKTA KALMIŞTI

Okul bahçesinde birleşen veliler ve öğrenciler hale reaksiyon gösterirken, yaşanan hadise Hababam Sınıfı filmi serisinde yaşanan bir sahneyi akıllara getirdi. Yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı 1976 yılında çekilen “Hababam Sınıfı Tatilde” filminde de mektep Mahmut Hoca’nın eski bir öğrencisi sebebi ile satın alınınca öğrenciler sokakta kalmıştı. 

 

 

etraf.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim