Öğretmen Diyarı

Bombalı aracın sürücüsü tuzağın farkında değildi
 Ankara'da 35 kişinin can verdiği terör saldırısında, bomba yüklü aracın sürücüsü Özgür Ünsal'ın, lüks araba tutkusu sebebiyle farkında olmadan örgüt tarafından kullanıldığı ortaya çıktı.
Ankara Kızılay'daki saldırıda patlayıcı yüklü otomobili kullananan Özgür Ünsal'ın, kanlı eylemden haberdar olmadığı, PKK'lı canlı bomba Seher Çağla Demir tarafından kandırılarak kullanıldığı ortaya çıktı. Cansız bedeni olay yerine yakın bir havuzda bulunan Özgür Ünsal'ın vücudunun Seher Çağla Demir gibi parçalanmadığı ve sadece sağ tarafında yanıklar oluştuğu görülmüştü. Özgür Ünsal'ın patlamayı fark ettiği anda otomobilden atladığı, ancak fazla uzaklaşamadığı tanmin ediliyor. Ailesi ve tanıyanlarının söyledikleri ile sosyal medya paylaşımlarına bakıldığında ise Ünsal, siyasetle ilgilenmeyen, lüks araba tutkusu olan, uyuşturucu bağımlısı ve kandırılmaya meyilli birisi olarak görülüyor. Ünsal'ın poliste uyuşturucu kullanmak dışında başka adli kaydı da bulunmuyor. Özgür Ünsal'ın, lüks araba kullanma tutkusuyla kanlı saldırıya farkında olmadan karıştığı belirlendi. Hakkında arama bulunan canlı bomba Seher Çağla Demir'in polis kontrolünde yakalanmamak için, patlayıcı yüklü beyaz BMW'yi Özgür Ünsal'a kullandırmıştı. PKK'nın gençleri zaaflarından faydalanarak nasıl kandırdığı da bir kez daha gözler önüne serildi.
TERÖRÜ LANETLEMİŞ

Sosyal medyadaki paylaşımları ise Özgür Ünsal'ın terörü ve PKK'yı protesto eiden bir kişi olduğunu ortaya koyuyor. Ünsal, Ankara'da 17 Şubat'ta askeri servis otobüslerine düzenlenen bombalı saldırıyı #terörülanetliyoruz etiketiyle kınayan paylaşımlar yapmış. Saldırıyı üstlenen PKK'nın uzantısı TAK da yaptığı açıklamada, sadece Seher Çağla Demir'in adından bahsetti.

ANNESİ ANLATTI

Saldırıdan bir gün önce Ünsal hakkında polise kayıp başvurusu yapan annesi G.K, canlı bomba Seher Çağla Demir ve saldırının kilit ismi Vahit A.'yı Tekirdağ'dan tanıdığını söyledi. Anne G.K., "Oğlumu araba kullanma sevdası yüzünden kandırdılar. Araba kullanmayı öğrettiler. Oğlum çok mutluydu. Saf ve temizliğinden kaybetti" dedi. Olayla ilgili gözaltına alınan 10 kişiden 6'sı tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildi.

Katliam son anda önlendi

Ankara'da bomba yüklü otomobille 35 masumu katleden teröristler, benzeri bir saldırı için bu kez Diyarbakır'ı adres seçti. Hani ilçesinde Hükümet Konağı'na 50 metre mesafede parkedilmiş bir otomobilin bagajında mutfak tüpleri içine yeryleştirilmiş 150 kilo patlayıcı ele geçirildi. Uzman ekiplerin etkisiz hale getirdiği patlayıcının, teröristler tarafından ilçede 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü etkinlerinine katılacak çocuklar ve protokol üyelerine yönelik saldırıda kullanılmak üzere hazırlandığı tespit edildi.
Star Gazetesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim