Öğretmen Diyarı

Bodrum'da 38 ortaokul öğrencisi 38 kitap kitap yazdı
 Bodrum ilçesinde "Genç kalemler" projesi kapsamında, 38 ortaokul öğrencisi 38 kitap kitap yazdı.
Muğla ve Bodrum Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçedeki bazı okulların da katılımıyla, "Genç kalemler" projesi kapsamında öğrenciler kitap yazdı.

Mumcular Mahallesi'ndeki Fuat Erten İlköğretim Okulunda 38 kitabın tanıtım etkinliği gerçekleştirildi.

Öğretmenlerinin de desteğiyle çıkartılan kitaplar, Karaova Kültür ve Sanat Merkezinde tanıtıldı. Etkinlikte konuşan Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, meslek hayatının en güzel anını yaşadığını belirtti.

Yapılan çalışmanın çok değerli olduğuna dikkati çeken Ekinci, "Bir projenin sonucu ancak bu kadar güzel olabilir. Çocuklarımız çok güzel bir çalışmaya imza attılar. 38 öğrencimizin kitaplarının basımını da yaptık" dedi.

Bodrum Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin de öğretmenler olarak çocukları hayata en güzel bir şekilde hazırlamak için çalıştılarını bildirdi.

"Genç kalemler" projesinin büyük heyecan uyandırdığına işaret eden Geçin, "Okullarımızı gezerken çocuklarımızdaki heyecana şahit olduk. Okul panolarında çocuklarımızın kendi yazdıkları şiirlere şahit olduk. Şuanda bu gururun daha büyüğünü yaşıyoruz. 38 çocuğumuz duygularını, hikayelerini kitaplaştırdılar" diye konuştu.

Mumcular Fuat Erten İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni Pelin Yatmaz ise kitapları 7 aylık çalışma sonucunda çıkarttıklarını anlattı.

Yatmaz, projeyle öğrencilerin yazarlık, şairlik ve edebiyat konusunda bilgilendirmeye çalıştıklarını ifade ederek, öğrencilerin çıkardıkları kitapların ilgi göreceğine inandığını kaydetti.

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim