Öğretmen Diyarı

Birlikte Büyüyen, Atama Bekleyen 4 Arkadaş, Birlikte Öldüler.
Birlikte Büyüdüler, Birlikte Öldüler.
Diyarbakır'da aynı mahallede büyüyen çocukluk arkadaşları Ahmet Ezgin, Bilal Güllü, Kemal Karayel ve Ömer Çaçan ücretli öğretmenlik başvurusu yapmak üzere Kocaköy ilçesine giderken, içinde bulundukları otomobilin takla atması sonucu yaşamlarını yitirdi. Kazada hayatını kaybeden dört arkadaşın yakınları olayı duyunca sinir krizleri geçirdi. Dört arkadaşın öldüğünü duyan mahalleli de olay karşısında adeta yürekleri parçalandı. "Ölüm bile onları ayıramadı" diyerek, dört arkadaşın yakınlık derecesini ifade eden mahallelinin omuzladığı dört arkadaş gözyaşları arasında yan yana defnedildi.
Kaza dün saat 15.00 sıralarında Diyarbakır-Bingöl Karayolu Kocaköy ilçesi yol ayırımı yakınlarında meydana geldi.
CUMA NAMAZINDAN SONRA YOLA ÇIKTILAR
Bağlar İlçesi Fatih Mahallesi'nde birlikte büyüyen Ahmet Ezgin (26), Bilal Güllü (24), Kemal Karayel (25) ve Ömer Çaçan (25) kent merkezinde birlikte Cuma namazını kıldıktan sonra, ücretli öğretmenlik başvurusu yapmak üzere Kocaköy İlçesi'ne doğru yola çıktı.
EZGİN VE GÜLLÜ OLAY YERİNDE YAŞAMINI YİTİRDİ
Kemal Karayel'in kullandığı plakası öğrenilemeyen otomobil, Kocaköy ilçesi yol ayırımı yakınlarında önde seyreden aracı sollamak isterken kontrolden çıktı ve takla attı. Kaza ile hurdaya dönen araçta Ahmet Ezgin ve Bilal Güllü olay yerinde hayatını kaybederken, Kemal Karayel ve Ömer Çaçan ağır yaralandı. Yaralı Karayel ve Çaçan, kazayı görerek yardıma koşan diğer sürücülerin çağrısı üzerine olay yerine gelen ambulanslarla Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Karayel ve Çaçan'da yaşamını yitirdi.
SON YOLCULUKLARINDA DA BİRLİKTE OLDULAR
Dört arkadaşın yakınları olayı duyunca sinir krizleri geçirdi. Dört arkadaşın öldüğünü duyan mahalleli de olay karşısında yürekleri yıkıldı. Mahalleli dört arkadaşı, "Ölüm bile onları ayıramadı" diyerek anlattı. Mahallelinin omuzlarında dört arkadaş son yolculuklarına da birlikte çıktı. Gözyaşları arasında getirildikleri Yeniköy Mezarlığı'nda dört arkadaş yan yana defnedildi.
ATAMA BEKLİYORLARDI..
Yaşamını yitiren dört arkadaşın geride bıraktığı hayat hikayeleri de yürek burktu. Bağlar ilçesi Fatih Mahallesi'nde bitişik iki sokakta ikamet eden 4 arkadaş üniversiteyi de birlikte kazanıp bitirdiği öğrenildi. Dört arkadaşın üniversiteyi bitirdikten sonra atama beklediği öğrenilirken, Ahmet Ezgin'in geçen yıl ücretli öğretmenlik yaptığı ve bu yıl da yine ücretli öğretmenlik başvurusu için Kocaköy ilçesine gittikleri öğrenildi.

Engin ÖZTÜRK

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim