Öğretmen Diyarı

Bir tane daha özel yetenekli çocuğa ulaşmak için bize yardım eder misin?
 

Sevgili Dostlarımız,

Özel yetenekleri olan çocukların, öncelikle eğitim ve toplumun her 
alanında fark edilmelerini sağlamak, aile ve eğitimcilerin bu 
farkındalık konusunda yenilik, gündem ve yaratıcılık takipleri açısından 
çok önemli bir organizasyonun iletişim çalışmalarını üstlenmiş 
bulunmaktayız.

Sizlerin desteği, bu organizasyonu daha çok aileye ve çocuğa ulaşmak, 
ulaştırmak anlamında çok kıymetli. Kayıt ile ilgili linkin yayılımı 
konusunda yardımını rica ediyoruz. www.ozyek.com

İlgili medya/sosyal medya bülteni ve sosyal medya hesaplarımızı aşağıda 
iletiyoruz.

Bu değerli organizasyonda bizlerle olmak isterseniz çok seviniriz.Sevgi ve saygılarımızla,

Facebook >> ozyekkongre
Twitter >> ozyekkongre
Instagram >> ozyekkongre

TÜZDEV İLE KEŞİFTEN İNKIŞAFA
2012 yılında milli bir insan kaynağı hareketi olarak kurulan Türkiye Üstün Zekalı Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı (TÜZDEV) İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Özel Yetenekliler Kongre’sinde “Keşiften İnkışafa” bir yolculuk başlatıyor. 7-8-9 Nisan’da Şişli Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkez’inde Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde Prof. Dr. Aziz Sancar katılımı ile gerçekleşecek çalıştay formatlı kongrede uluslar arası arenadan bilirkişiler bir araya gelecek. Kongre’nin gündemi Türkiye’de ilk kez zeka seviyesi yüksek çocukların hangi alanda beceriye sahip olduğunu belirlemek için kurulacak olan “Yetenek Laboratuvarı”
İsrail, Hollanda, ABD, Rusya gibi ülkelerde şansa bırakılmadan tespit edilen üstün zekalı çocuklar, ülkemizde TÜZDEV- MEB iş birliği ile ortaya koyulacak projede, 5 yaşından itibaren her çocuk tespit edilmeye başlanacak. Üstün zekalı ya da dahi çocuklara, ailelerine ve öğretmenlerine Türkiye genelinde eğitimler sunulacak. Özel Yetenekliler Kongresi ile inşasına başlanacak yetenek laboratuvarının İstanbul, Ankara, Kayseri, Denizli, Gaziantep, Konya, Eskişehir ve Adana’da pilot uygulamaları yapılacak. Projede çocuklarının üstün zekalı olduğunu düşünen aileler TÜZDEV’e giderek zeka testi yaptırabilecek. Çocuklara ilerleyen hayatlarında akademik eğitimin yanı sıra liderlik, sosyal ve duygusal zeka konularında da destek verilecek.
Üstün Zekalı Çocuklar bütün toplumlar için önemli bir “güç”
Düzenlediği kamplar ile çocuklara farklı atölyeler de yetenek ve isteklerine göre eğitim imkanı sunan TÜZDEV yetenek laboratuvarı ile Dünya’da ilk kez özel yeteneği olmayan öğrencilerinde kapasitelerine göre eğitim almalarını sağlayacak. Bu önemli projeleri üstlenen TÜZDEV Genel Başkanı Kemal Tekden: “Yer üstü hazineleri ile dirilişe” inanıyoruz, bir sonraki hedefimiz Üstün Zekalılar Okulu açmak. Kültürümüze ve değerlerimize layık olarak yetişecek genç liderlerimiz ülkemizi en üst seviye de temsil edecektir.”Dedi.
http://ozyek.com/
http://www.tuzdev.org/
Büşra SARIİSMAİL
Medya İlişkileri Yönetici.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim