Öğretmen Diyarı

Bir erkek 30 saniyede nasıl etkisiz hale getirilir?

Bir kadının, uyguladığı taktiklerle erkeği 30 saniye içinde etkisiz hale getirdiği video son günlerde ki taciz ve tecavüz haberlerinin de etkisiyle oldukça ilgi çekiyor. 


İŞTE O MÜKEMMEL TEKNİK;

 

Bir erkek 30 saniyede nasıl etkisiz hale getirilir?

Wing Tsun: Bayanlar İçin En Uygun Dövüş Sanatı

 

Kadınlar fiziksel olarak erkeklere göre daha güçsüzlerdir. Bu yüzden benzer sebeplerden bayanların kendilerini koruyamayacağına dair bir inanış vardır ancak bu kesinlikle doğru değildir. Her kadın doğru teknikleri kullanarak güçlü bir erkeğe karşı dahi kendisini savunabilir. Yıllardır süregelen bu önyargıyı kırıp dövüş sanatlarıyla ilgilenen kadınların sayısıysa hergeçen gün artmaktadır. Günümüzde Aikido, Karate ve hatta MMA gibi bir çok dövüş disiplini kadınlar tarafından tercih edilirken Wing Tsun‘da özellikle ülkemizde bayanlar tarafından rabet görmekte.

 

Peki nedir Wing Chun?

 

Wing Chun rakibi en kısa yoldan etkin, gösterişli olmayan tekniklerle safdışı bırakmayı hedefler. Wing Chun‘un dövüşe yaklaşımı gerçekçidir. Hayatta kalmak için yapılabilecek tüm saldırıları içinde kabul eder. Hayalar, gözler, boyun gibi hassas noktalara vuruş serbesttir. Bu yüzden Wing Chun bir ring sporu değil lüzumlu durumda bir hayatta kalma sistemi kabul edilir. Bu durum Wing Chun‘un müsabakası olmamasının da cevabıdır.

 

kaynak: a24.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim