Öğretmen Diyarı

Bir çok ilde uçak seferleri iptal edildi

Kar yağışı nedeniyle bazı uçak seferleri iptal edildi,
Kar yağışı nedeniyle Ordu-Giresun Havalimanı'nda planlanan bazı seferler iptal edildi.

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte dün başlayan ve gece saatlerinde etkisini artıran kar yağışının görüş mesafesini düşürmesi nedeniyle havalimanından İstanbul, Ankara ve İzmir'e yapılması planlanan uçuşlar karşılıklı olarak iptal edildi.

Kar yağışının devam etmesi nedeniyle havalimanından yapılacak başka seferlerin de iptal edilebileceği öğrenildi.

IĞDIR (AA) - Kar yağışı sebebiyle Iğdır Havalimanı'ndan yapılması planlanan bazı iç hat seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.

Devlet Hava Meydanı İşletmeleri (DHMİ) yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte gece başlayan ve devam eden kar yağışının görüş mesafesini düşürmesi sebebiyle Iğdır Havalimanı'ndan yapılan Iğdır-İstanbul seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.

Öte yandan, kar yağışının etkisini sürdürdüğü Iğdır Havalimanı'nda sabah saatlerinde başlatılan kar temizleme çalışmaları yaklaşık 3 saat sürdü. Çalışmalar sonucu pist temizlendi.

Bölgede kar yağışı devam ediyor.

SAMSUN (AA) - Kar yağışı nedeniyle Samsun Çarşamba Havalimanı'nda planlanan bazı uçak seferleri yapılamadı.

Havalimanı yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte dün başlayan ve bugün de etkisini artırarak sürdüren kar yağışının görüş mesafesini düşürmesi nedeniyle, bu havalimanından Ankara Esenboğa ile İstanbul'da Sabiha Gökçen ve Atatürk havalimanlarına yapılması planlanan bazı uçuşlar karşılıklı iptal edildi.

Kar yağışının devam etmesi dolayısıyla havalimanından yapılacak başka seferler için de iptal kararı alınabileceği öğrenildi.

Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim