Öğretmen Diyarı

Biliniyordu Ki Paralel Yapı Kamuya Yıllardır Kendi Adamlarını Aldı
 15 Temmuz-Darbe teşebbüsünün ardından kamu kurumlarında büyük bir temizlik için düğmeye basıldı. Üst düzey yöneticilerden müdürlere, müdürlerden memurlara, memurlardan taşeron personellere kadar paralel yapı mensuplarının tamamı tasfiye edilecek.

 CEMAAT YILLARDIR KAMUYA KENDİ MENSUPLARINI ALDI

-Biliniyordu ki paralel bir yapı atamalara müdahale ediyordu ve kendi adamlarını kamu kurumlarına yerleştiriyordu.

-Biliniyordu ki paralel bir yapı bürokrasiye hükmetmek istiyordu,  üst düzey atamaları kontrol altında tutmaya çalışıyorlardı.

-Biliniyordu ki KPSS ve diğer sınavlarda soruları çalıp mensuplarına dağıtıyorlardı.

-Biliniyordu ki Polis alımlarında soruları çalıp deneme sınavı adı altında dershanelerindeki öğrencilerine veriyorlardı.

-Biliniyordu ki mülakatla memur alımlarında liste yapıp komisyonlara kendi listelerinin alınmasını istiyorlardı.

-Biliniyordu ki taşeron personel alımında bile ellerinde listeyle gezip kamu kurumlarına kendilerinin dışında kimseyi almak istemiyorlardı.


DEVLET MEMURLUĞU


Milyonlarca gencimiz KPSS'ye ve çeşitli sınavlara girerek devlet memuru, kamu personeli olmaya çalışırken kamuda çalışıp da devletine ve milletine ihanet eden hainler bir an önce temizlenmelidir. Bir memur, bir personel, bir işçi, bir asker, bir hakim, bir savcı, bir polis, bir mühendis, bir hizmetli vb. herkes devletin elemanıdır, devletin personelidir. Kamu kurumlarındaki taşeron geçici personeller bile devletin elemanlarıdır. Kamu personelleri; devlete ve devlet adına hizmet etmektedirler, devleti temsil etmektedirler. Bunun için tüm kurumlarda temizlik başlamalıdır artık.

KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKILMAMALIDIR

-Haksız bir şekilde makama getirilen paralel yapı mensupları tasfiye edilmelidir.


 -Mülakatla (sözlü sınav) kamuya giren paralel yapı mensupları tespit edilip gerekli incelemeler yapılmalıdır.

-Devlet kurumlarındaki paralel yapı mensupları temizlenmelidir. Hatta bırakın bürokratları siyasetçi bile olsa gereken yapılmalıdır.


MÜLAKATLA BİR PERSONEL ALIMINDA KİMİ SEÇECEĞİZ?

Mülakat (sözlü sınav) konusunda Türkiye’de on binlerce mağdur insanımız var. Darbe teşebbüsün ardından sözlü sınavla bir personel alımı olsa kimi alacağız? Farklı görüşlere sahip insanlar darbeye hayır dedi ve meydanlara çıktı.

-Bir ülkücüyü, bir ulusalcıyı mülakatta nasıl eleyebiliriz artık?

-Darbeye hayır deyip Devletin, Milletin, Hükümetin yanında olan KPSS mağdurunu bu saatten sonra mülakatta nasıl eleriz ?

-Yıllardır KPSS’ye giren, aldığı puanla atanmayı umut eden ancak mülakatlarda elenen birini darbeye hayır demişse bu saatten sonra nasıl eleyebiliriz?

-Belli bir yaşa gelmiş, düzeni kuramamış ancak buna rağmen darbeye hayır diyerek meydanlara çıkan birini mülakatta nasıl eleriz artık?

-Sözleşmeli öğretmen alımında kimi, nasıl eleyeceğiz artık?


SÖZLÜ SINAV KALKSIN GÜVENLİK SORUŞTURMASI GELSİN

Darbe teşebbüsünün ardından Türkiye’de artık hiçbir eskisi gibi olmayacak. Gelin sözlü sınavları kaldıralım, yeni bir paralel yapı oluşturmayalım devlette. Kamuya girecek kişilere güvenlik soruşturması ve araştırması yapalım. Bu şekilde daha doğru bir eleme yapılacaktır. Terör örgütleriyle bağlantısı olan kim varsa kamuya kesinlikle alınmamalıdır.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim