Öğretmen Diyarı

Bilgisayar Programcılığı Mezunları: MEB ve SGK Alım Yapmazsa Biz Bittik
 SGK ve MEB’in personel alımı yapmaması durumunda mağduriyetlerinin daha da büyüyeceğini düşünüyor Bilgisayar Programcılığı mezunları.
 KPSS 2016-1 merkezi yerleştirme süreci devam ederken adayların mağduriyetlerini yayımlamaya devam ediyoruz. SGK ve MEB’in personel alımı yapmaması durumunda mağduriyetlerinin daha da büyüyeceğini düşünen Bilgisayar Programcılığı mezunları sıkıntılarını şöyle anlatıyor: 

"Gelişen ve değişen günümüz Teknolojisi, çalışma koşullarında özellikle kurumlarda çalışan personelin kurum bünyesinde her çalışma koşullarının ihtiyacını sağlayabilen, çalıştığı departmana hızlı bir şekilde uyum sağlayan ve motive olabilen, başka bir departmana geçtiği zaman oryantasyon ve adaptasyon sürecini başarıyla atlatan, yüksek verim sağlayan personelin arandığı yadsınamaz bir gerçektir. 

Bu koşullar çerçevesinde bizler Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama (3249) mezunları olarak aldığımız eğitimler neticesinde;

1.Bilgisayar kullanımı (Temel bakım,güvenlik ve gereksinimleri) 

2.Bürolarda kullanılan (fotokopi, fax, vb ofis) cihazlarının kullanılması, bakım ve tamiri 

3.On parmak klavye kullanımı(Hızlı klavye teknikleri) 

4.Temel bilgisayar bilgisi ve office programlarının kullanılması 

5.Hızlı veri girişi(Operatörlük) 

6.Yazılım ve Donanım konularında kendini geliştirmiş, aktif program yazıp mevcut programları kullanmayı bilen KPSS sınavında başarı oranı en yüksek bölüm olan bizler vb. üniversitelerden başarıyla mezun olmuş ve branşında teknik eğitim almış kişileriz. 

Kurumların ihtiyacı olan personel seçiminde Tekniker, Programcı, Bilgisayar İşletmenliği, VKHİ ve Memur unvanlı kadrolara atanmak istiyoruz ancak sınırı sayıda kontenjan açılmaktadır. 2014 KPSS puanıyla son atamada MEB ve SGK alım yapmazsa mağdur olacağız. Bizlere en fazla kadroyu bu iki kurum açmaktadır. Yetkililerden talebimiz mağduriyetimizi görmeleridir. Bu kurumlar kadro açmazsa bizler 3249’lar olarak bittik diyebiliriz.”Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim